Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po operacji hemoroidów


Gość KZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dokładnie dzisiaj mija 3 tygodnie od momentu zabiegu na usuniecie hemeroidów. mialem wycinany chirurgicznie jeden hemoroid zewnętrzny , a w wewnątrz chirurg mi *raził prądem*. sama operacja wiadomo stres nerwy jak to bedzie , pełna pustka w głowie. ale co tam dali mi znieczulenie i wytrwałem. zabieg trwał 15 min , po 20 godz wstałem z łóżka by wstac. znieczulenie zeszlo mi po 6-7 godzinach. pozniej dawali cos przeciwbolowego przez dobe pozniej ketonal na lepsze spanie :). Wyszedlem do domciu po 3 dniach z przepisaną maścia i tabletkami p/bolowymi. pierwszy tydzien koszmar , wyproznienie po 7 dobie, wysilek, parcie. bobek jak u mrówki. ale dalem rade. wspomagalem sie z konsultacja telefoniczna z chirurgami szpitalu MSW w Rzeszowie duzo mi pomogli, kazali czopki glicerynowe itp. cos puscilo wieczorem, ale ledwo co, rano znow mnie wzielo i poszlo. cierpialem. kilka dni to tak jak by Bog mi kazał ducha wyzionąć. i tak sie stalo. minąl tydzien znow bol . przeciwbolowe caly czas. a przede wszystkim dieta. duzo plynow , parafinka 2x dziennie 2x dziennie laktuloza. powiem Wam ze wytrzymalem. byly slabosci placzy z bolu ale da sie. . dzisiaj mija 3 tydzien po zabiegu powiem ze potrzebne jest 3 tygodnie do fajnego samopoczucia i w pelni dosc do wprawy. codzienna toaleta zawsze jest podmyciem. nnie widzialem innnej opcji. duzo wody i spacerow dla pobudzenia jelita. Dzisiaj powiem ze jestem w pelni zdrow jest milo. bol jest jak ustrzypniecie w skore ale jest dobrze. codziennie dbalem o wyproznienie. pomagalo mi to picie kefiru 0.5 litra na noc. POMAGA!. Naprawde warto pocierpiec by moc sie czuc tak jak ja.... owszem jest jeszcze wydzielina typu sluz ale nie ma krwawenia. czuje sie komfortowo.. naprawde dajcie sie ponies BOLOWi by czuć sie świetnie to tylko kilka dni i dieta . duzo wody ja pilem ok 4 litr dzien. Pozdrawiam , jak cos walcie smialo z pytaniami odpowiem na najbardziej krepujace. duzo doznalem jak to jest ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×