Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma neuroendocrinale partim muscinum


Gość E.L.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki wynik badania histopatologicznego po operacji kątnicy (wycięto 33 cm) : Adenocarcinoma neuroendocrinale partim muscinum (G3). Infiltratio carcinomalaris tunicae muscularis propriae et subserosae coli. Linie cięcia wolne od zmian nowotworowych. Minimalny margines boczny wynosi 1,1cm. Metastases carcinomatosae in lymphonodis (No IV/XIII). Infiltratio carcimatosa capsulae lymphonodorum et telae adiposae perinodalis. (G3,Duckes C; Astler-Coller C2; pT 3; pN2). Jestem na chemioterapii - 5FU 425mg/m2+calcium folinatum 2o mg/m2. Wiem, co to znaczy i jestem w pełni świadoma zagrożenia. Mam 58 lat i nie boję się (jeszcze?) odejścia. Moje życie odliczam miesiącami. Operację miałam w listopadzie, chemię przechodzę coraz lepiej, jutro zaczynam IV cykl. Czuję się świetnie, jakby nic nie było, przybieram na wadze. Pytanie mam do lekarza, który bez ogródek powie mi na ile miesięcy mogę liczyć. I ewentualnie drugie - czy da się z tego okreslić ile węzłów mi usunięto, bo operujacy dawał zmienne odpowiedzi. Wiem, że ten rodzaj guza jest prawdziwie złośliwy i daje rychłe przerzuty. Wielu odeszło w ciagu 2 lat. Na usg tarczycy widziałam plamkę, z której pobrano mi biopsyjnie próbkę (czekam na wynik), ale scyntygrafia niczego nie wykazuje. Tomogafia jamy brzusznej na razie nie wykazuje nic złego. Mam liczne torbiele w wątrobie i jeden w nerce, raczej nowsze. W 2001 jeszcze raka nie miałam, bo sprawdziłam kolonoskopem (mam obciażenie rodzinne coli). Przepraszam, że tak sobą zajmuję uwagę innych, ale czytam odpowiedzi lekarza i widzę, że są rzeczowe. Proszę mnie nie pocieszać, bo uśpi to moją czujność. c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Rozpoznanie Astler-Coller C2 oznacza przeżycie 5 letnie poniżej 25% chorych. Z przebadanych 13 węzłów chłonnych zajętych przerzutem nowotworowym jest 4. Wszystko teraz zależy od reakcji nowotworu na podaną chemioterapię i kontrolne badania przeprowadzone po wszystkich cyklach chemioterapeutycznych. Dobrą informacją jest to, że nowotwór został wycięty w całości, w granicach zdrowych tkanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×