Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunki, wymioty, bóle pleców i pod lewym żebrem a trzustka


Gość DamianH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a więc mam 21 lat od grudnia zeszłego roku próbuje dowiedzieć się co mi dolega. Wszystko zaczeło się od biegunek już długo przed grudniem, w grudniu doszły wymioty po kawie i bóle brzucha, w Styczniu miałem robioną gastroskopie na której nic nie wyszło, później usg (wszystko w normie) i kolonoskopia (niewielkie nacieki zapalne, wykluczenie NZJ i crohna) w przeciągu od grudnia do kwietnia schudłem 7 kilo, badania krwi zawsze w normie jednak bilirubina podniesiona o 0.1 (1.3 ostatnie badanie we wrześniu) w czerwcu doszły poranne bóle pleców, rtg kręgosłupa lędzwiowego nic nie wykazało, w lipcu pani doktor zaczeła leczyć mnie na zapalenie jelit, we wrzesniu staciłem przytomność dostałem skierowanie na rtg szyi okazało się ze jest zwężenie przestrzeni międzykręgowej, teraz czekam bo mam daleki termin do neurologa i gastroenterologa. Przejdzmy do rzeczy, aktualnie boli mnie najczęściej pod lewym ostatnim żebrem oraz w okolicy lewej łopatki na plecach, biegunki występują często, zaczynam już popadać w paranoje i szukac u siebie objawów nowotworu trzustki typu (świąd odbytu = żółtaczka, przy czym oczy mam lekko zabarwione na żółto pod powiekami) w/w bóle, biegunki. Nie wiem co mam robić, termin do lekarzy odległy a ja się załamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam bóle lewej strony brzucha i pleców promieniuje do łopatki czasami mdłości ale ogólnie taki dyskomfort po lewej stronie brzucha ale bez biegunek, wszystkie badania z krwi ok i tomograf komputerowy też bez żadnych zmian i już mam dość sama nie wiem co to może być boje się o tą trzustkę bo czasami pojawiają się nie strawione resztki pokarmu....:((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie na tk nie tak łatwo dostać a czekać się będzie z pół roku, zastanawiam się czy to nie są nerwobóle / bóle od kręgosłupa ponieważ czasem mam też kilkuminutowe bóle w różnych miejscach ciała, ale czy bóle od kręgosłupa mogą wywoływać biegunkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak się czujesz, lepiej, coś pomogło. U mnie nie specjalnie dalej pobolewania brzucha z lewej strony i ból pleców czasami taki opasujący brzuch i plecy, zgagi praktycznie po każdym jedzeniu i to strasznie męczące swędzenie skóry i częste parcie na stolec.... Echhh już sama nie wiem co to może być......&#128542*&#128546*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak biorę ten probiotyk stolce jakby bardziej uformowane, swędzi mnie mniej bóle są ostatnio doszło takie dziwne uczucie jakby cos siedziało mi w jelitach po lewo na wysokości pępka, jedyne co boli mniej to plecy od 2 dni rano wogole nie bolały lecz dzis po dniu pracy zacząłem znowu czuć kręgosłup, a i przedwczoraj pojawiły się znów białe kulki w gardle(w kryptach migdałków). Juz naprawde nie wiem co to może być, ostatnio poczytałem o Grzybicy a mianowicie o Candida, objawy w 99% się zgadzają ale leczyć się kolejny raz na ślepo...czekam na wizytę u Gastroenterologa (20.12) może to będzie TEN lekarz który jako 1 postawi jakąś diagnoze nie odprawiając mnie słowami: skoro kolonoskopia nie wykryła Crohna i WZJ to ja nie wiem co panu jest... Objawami tej grzybicy są: zmieniająca się struktura kału, wodniste biegunki na przemian z zaparciami, wzdęcia, nadmierne tworzenie się gazów, burczenie, przelewanie, uczucie pełności, swędzenie okołoodbytniczne, wyprysk okołoodbytniczy, niedowaga lub nadwaga, spękane usta i biały nalot na języku, nieprzyjemny zapach z ust, zapalenie czerwieni wargowej, suchość w ustach i gardle, metaliczny smak w ustach, nietolerancje i alergie pokarmowe, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nieokreślone bóle brzucha, trudności w trawieniu składników pokarmowych, zgaga, nadwrażliwość i nietolerancja: mleka, glutenu pszenicy i żyta. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli był by to dajmy na to nowotwór trzustki to przy juz takich objawach(biegunki itp) powinien być wykryty w usg czy morfologi, nie jestem lekarzem ale po tym co przeczytałem (a przeczytałem dużo) tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nadal boli brzuch i plecy, zgagi, wzdęcia, luźne jasne stolce (ból brzucha przeważnie z lewej strony, swędzi skóra a usg i tomograf komputerowy ok. Co to może być za dziadostwo.....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zjadlem zupe ogorkowa po ktorej musialem biec do ubikacji najpierw stolec byl normalny potem dziwnie ż&#242*łty, a pozniej juz tylko sie ze mnie *lalo* dawno nie bylo az tak zle i znow troche panikuje, czy to jednak ta trzustka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jeśli bolą plecy to jest to w okolicy lewej łopatki a a nie kręgosłupa boli też po lewej stronie jednak ten ból nie dokucza tak jak biegunki, nie mam tak że boli cały czas tylko czasami zacznie boleć poboli i przestanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DH ja po ogórkowej mam tak zawsze. Od dziecka. Stosuję tę zupę często jak kilka dni nie mogę iść do toalety. Choć najlepiej działa sam sok z ogórków kiszonych na pusty żołądek. Tyle, że wtedy musowo 2-3h w domu trzeba być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez. Od wrzesnia chodze po lekarzach i tez nic sie nie zmienia. W kale wynik elastazy wskazywal na niedoczynnosc trzustki. Dostalam Kreon, ale tez nie bylo lepiej. Kreon byl przepisany przez lekarza domowego, natomiast gastrolog powiedzial ze nie mam go zazywac. Tez juz nie wiem co dalej bo te biegunki sa wykanczajace, a bole tez mam najczesciej po lewej stronie pepka. 14 stycznia mam miec MRT ze szczegolnym badaniem jelita cienkiego. Zauwazylam ze jak staram sie unikac glutenu to te biegunki lekko ustaja, ale przy gastroskopii biopsja na uszkodzenie wloskow w jelicie cienkim nie potwierdzila nietolerancji glutenu. Naprawde powoli boje sie depresji bo te dolegliwosci calkowicie obnizaja jakosc zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×