Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym podżebrzu a jelito drażliwe


Gość edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od dwóch tygodni bardzo pobolewał mnie brzuch w prawym podżebrzu, ściślej tak w górnej prawej ćwiartce brzucha. Zrobiłam sporo badania, na początku myślałam, że to woreczek, wątroba albo trzustka. Dr powiedział, że to jest jelito drażliwe, które położone jest blisko żołądka z prawej strony. Naturalnie uwierzyłam mu, ale mimo wszytko taki kłujący ciągły ból... wydało mi się nie do pomyślenia, że to słynne jelito drażliwe może tak boleć, że czasami budziłam się w nocy?!? Moja mama to ma i raczej w tych miejscach nie miała takich bóli. Na wszelki wypadek postanowiłam poprosić o pomoc w interpretacji wyników: USG x 2 Wątroba nie powiększona, echo jednorodne, PŻW,ŻW, nieposzerzone, ściana pęcherzyka żółciowego drobne hyperechogeniczne struktury śr 4mm- prawdopodobnie polipy cholesterolowe. Trzustka śledziona i obie nerki prawidłowe. Aorta brzuszna nieposzerzona. Badanie krwi: Wiekszosć rzeczy mam w normie wiec podam tylo to co nie jest: NEU 72,6 norm 45,00-70,00 LYM 24,1 norm 25,00-45,00 płytki krwi 226 norm 130-400 bilirubina całkowita 2,36 norm 00-1,00 bilirubina całkowita 1,6 norm 00-1,00 (bilirubina w tygodniowym odstępie- aktualniejsza) bilirubina bezośrednia 0,5 norm 00- 0,2 (tekaż powiedział, że to jakiś tam coś Murfiego) Lipaza 39 norm 13-60 Amylaza całkowita 86 norm 28-100 amylaza całkowita w moczu 301 norm 0-460 AST 14 norm 5-31 ALT 18 norm 5-31 ggtp 17,1 norm 5-39 fotofaza zasadowa 64 norm 0-105 Proszę o interpretacje i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×