Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nie moge ściągnąć napletka z żołędzia


Gość Łukasz z Gliwic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz z Gliwic

Witam, Mam 15 Lat jak miałem 5 lat byłem u chirurga ponieważ nie mogłem ściągnąć napletka bo zarósł mi. Teraz jest to samo Jak naciągne do połowy strasznie mnie boli i uciska co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny, acz podobny problem. Nie byłem nigdy u żadnego lekarza. Mam również 15 lat i w ogóle nie mogę ściągnąć napletka. Czy też powinienem się udać do chirurga, czy to jakieś... opóźnienie w rozwoju? :) Tak, wiem że brzmi głupio :) ale u przeciętnego człowieka napletek daje się zsuwać z żołędzia przy 10-12 roku życia. To zwykłe opóźnienie jakieś, czy coś trwałego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napletek powinien schodzić z żołędzia już w wieku 2-3 lat. Z opisu wynika, że masz stulejkę. Musisz o tym problemie powiedzieć rodzicom i udać się na badanie do lekarza. Prawdopodobnie będzie konieczny zabieg - jakiego typu to już zadecyduje chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem gdy mój penis jest w stanie spoczynku ( nie stoi ) to mogę śmiało naciągnąć skórkę za żołędz ale jak jak Stoi to mogę naciągnąć ale tag gdzieś 3/4 na żołędz ( nie do końca) i mnie trochę boli czasami mogę do końca ale i tak mnie boli wstydzę się o tym mówić rodzica wiec moje pytanie czy mogę to jakoś np. ćwiczeniami zrobić? aha no i jak mój penis stoi to skórka sama nie schodzi ale się dowiedziałem ze to naturalne ze nie u każdego meszczyzny jest tak samo czekam na szybka odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sir Sword

Ja mam inny problem - gdy mój penis jest w stanie wzwodu napletek nie schodzi sam, da się go bez problemu ściągnąć ręcznie(bez bólu i innych) ale po chwili nasuwa się z powrotem. Da się jakoś temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Filip lat 17

Dzień Dobry , mam pytanie . Mój penis jest krzywy i nie mogę do końca ściągnąć napletka , mogę to zrobić tak gdzieś do 1/2 a jak naciągnę cały napletek to zostaje mi dużo skóry i muszę trzymać żeby się nie schował . Proszę o Szybką odpowiedz Dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz lat 18

Witam was Wszystkich dzisiaj byłem u urologa i mam skierowanie do szpitala ze stulejką jak myślicie te obrzezanie jest dobrym wyborem czy nie bardzo i czy to po zabiegu boli czy tak srednio jak ktos wie o tym niech napisze Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg tzw. obrzezania nie boli (ja miałem znieczulenie całkowite). Było ok owszem po operacji trochę bolało ale da się przeżyć *) Na pewno codziennie trzeba myć porządnie (najlepiej wodą utlenioną lub riwanolem) penisa i zmieniać opatrunek a także dostosować się do zaleceń lekarza. A i radzę udać się do prywatnej kliniki gdyż tam znieczulają całkowicie (komfort dla pacjenta) a w szpitalach nakłuwają i jest to podobno mało przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znieczulenie całkowite moze i jest bardziej komfortowe dla pacjenta ale bardziej obciąża organizm . Poza tym zabieg w takim znieczuleniu wymaga hospitalizacji. Znieczulenie miejscowe moze troche boli (samo znieczulanie) ale tragediii nie ma , za to zabieg trwa ok. 40 min i zaraz idziesz sobie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry , mam pytanie . Mój penis jest krzywy i nie mogę do końca ściągnąć napletka , mogę to zrobić tak gdzieś do 1/2 a jak naciągnę cały napletek to zostaje mi dużo skóry i muszę trzymać żeby się nie schował . Proszę o Szybką odpowiedz Dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×