Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym podżebrzu i wzdłuż kręgosłupa a trzustka


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji śmierci Ani Przybylskiej, nabawiłem się małej paranoi dotyczącej trzustki. Od półtora roku miałem bóle pleców wzdłuż kręgosłupa tak trochę nad pępkiem. Ostatnio (2 miesiące) doszły mi bóle w prawym podżebrzu. Czy to może mieć związek? Robiłem USG i nie było żadnych widocznych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala, wyczuwam tu pełnoobjawową hipochondrię jak się patrzy. :) Powiem tak: trzustka nie boli. Rak też nie boli. Bolą konsekwencje istnienia dużego już guza na tym narządzie. Półroczny ból bez dodatkowych objawów, młody wiek i brak podejrzanych wyników badań wyłapanych natenczas przez lekarza - wyklucza raka. Spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym podżebrzu boli pęcherzyk żółciowy. Pierwsze objawy bólowe u mnie były właśnie ze strony pęcherzyka (3 lata temu) (jednak brak było kamieni żółciowych na USG). Z czasem bóle przeszły do lewego podżebrza, nad pępek, promieniujące do lewej łopatki + burczenia i przelewania z lewej strony i bóle poposiłkowe. Także dla mnie diagnoza jest druzgocąca - PZT - pomimo nadal braku zmian w badaniach laboratoryjnych i obrazowych... Oczywiście wszyscy wmawiają mi nerwy i stres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że to PZT? skoro brak zmian w jakichkolwiek badaniach jak doszedłeś do tego że to właśnie PZT? Ja od grudnia mam biegunki, schudłem 7kg miałem robioną kolo gastro i usg nic nie wyszło, w lipcu doszły bóle plecy, często przelewa mi się w jelitach i mam gazy, wszyscy powtarzają w koło że trzustka nie boli i że to nie może być trzustka :P Jedyne co mam podniesione to bilirubina 1.3, teraz już nie chudne ale wciąż nie wiem co to...bóle pod lewą łopatką w lewym podżebrzu wciąż się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem stąd, że ból jest zlokalizowany idealnie w miejscu znajdowania się trzustki, nasila się po jedzeniu, pomagają duże dawki Kreonu, a nawet odrobina alkoholu nasila dolegliwości. Badania biochemiczne są nadal idealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×