Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Embolizacja żylaków powrózka nasiennego w Lublinie


Gość MACO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 26 lat lewostronne żylaki powrózka nasiennego i chciałbym poddać się zabiegowi najlepiej metoda mało inwazyjną jaka jest embolizacja. Z tego co wiem statystyki dla tej metody są równie dobre co dla metod klasycznych, a ilość nawrótów jest nawet mniejsza, ale nie jest ona rozpowszechniona w Polsce. Głównie stosuje sie ją w Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii w Lublinie, Łodzi, Warszawie i pewnie w kilku miejscach jeszcze. Czy ktoś miał wykonywany zabieg embolizacji np. w Lublinie? Chciałbym się dowiedzieć przede wszystkim jak wygląda przyjęcie/ rejestracja czy trzeba mieć skierowanie od rodzinnego czy urologa (czy może byc od prywatnego?). Czy badania USG i inne wykonywane są na miejscu w tym samym czy innym terminie czy wystarcza badania wykonane u innego urologa. Jak ktos ma doświadczenia i chce sie nimi podzielić to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostac sie do ośrodka w Lublinie jest stosunkowo łatwo, nie bede opisywał tu całego procesu bo wystarczy zadzwonic do sekretariatu tego oddzialu a miła pani wszystko dokładnie i po kolei wyjasni :) Jezeli masz wazne szczepienie na WZW to od telefonu do zabiegu (przynajmniej w moim przypadku) minie 2-3 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacjent zadowolony

zabieg embolizacji w Lublinie to dobra alternatywa dla leczenia metodą klasyczną. sam zabieg praktycznie nic nie boli wystepuje jedynie uczucie dyskomfortu. wiecej strachu niż to warte. dla osób z daleka polecam wynajęcie hotelu w bliskosci szpitala bo trzeba sie stawić już o 7 rano a przy okazji można zwiedzić ładną Starówkę. Lekarze bardzo mili i chętni do udzielania wyjaśnień. wypis do domu tego samego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem ok 1 miesiąc po zabiegu embolizacji w Lublinie. Po jakim czasie żylaki powinny się zmniejszyć? Żylak III stopnia wyraźnie widoczny. Wszystko poszło szybko i sprawnie.  Po zabiegu w zasadzie nie miałem żadnych dodatkowych dolegliwości.  Żylak jest trochę mniejszy i raczej nie wypełnia się krwią, ale po wysiłku fizycznym dalej jest wyraźnie widoczny. Ogólnie mam wrażenie, że raz jest mniejszy raz większy.  Dolegliwości bólowe typy pieczenie, ciężar może lekko się zmniejszyły ale są odczuwalne dalej.  Najbardziej przy długotrwałym siedzeniu.

Może ma ktoś doświadczenia, którymi mógłby się podzielić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×