Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone nasieniowody i najądrze z prawej strony


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru lat po prawej stronie mam tak jak bym większe nasieniowody i najądrze, bardziej widoczne to jest gdy leżę i moszna jest luźna to widać nad jądrem kuleczkę i coś takiego żylastego w wielkości większej tabletki tyle że że miękkiej w dotyku. Podczas napiętej moszny prawa strona jest też jak by od góry powiększona.(kiedyś na bilansie pielęgniarka mi powiedziała że to taka moja uroda albo jakiś mały torbiel dlatego nie przejmowałem się tym) Jeśli chodzi o jakiś ból to raczej nie występuje, dyskomfort czasem pieczenie czy swędzenie ale bez jakiś bólów które by mnie jakieś bardzo niepokoiły i to częściej w pracy gdzie dużo stoję i chodzę (ok 10godz dziennie) Jakiś czas temu w mojej rodzinie wujek zmarł na raka jądra a ja zacząłem panikować co to więc udałem się na USG. Lekarz nie znalazł nic niepokojącego jedynie małe żylaki po LEWEJ stronie ale mówi że to nic groźnego jeżeli mi nie dokuczają a po tej prawej stronie powiedział że może to być od kręgosłupa albo tak jak kiedyś pani pielęgniarka mi powiedziała moja uroda.Zapisał mi też badania na raka (markery itp.) ale w celach kontrolnych na przyszły rok. I teraz moje pytanie czy faktycznie się niczym nie przejmować ? Czy może też to być spowodowane jakimś urazem z młodości ponieważ nie raz moje jądra *cierpiały* od różnych wypadków ( czy to piłka rower deskorolka) A może też jakaś przepuklina dużo teraz pracuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

I teraz moje pytanie czy faktycznie się niczym nie przejmować ? - Myślę, że nie skoro lekarz i USG wykluczyły jakąkolwiek patologię. Czy może też to być spowodowane jakimś urazem z młodości ponieważ nie raz moje jądra *cierpiały* od różnych wypadków ( czy to piłka rower deskorolka) - Być może, ale ewidentnie raczej nie da się tego stwierdzić. A może też jakaś przepuklina dużo teraz pracuje ? - Skoro lekarz nie wyczuł przepukliny to takowa na pewno nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×