Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziurki w małżowinie, z których wycieka płyn lub ropa


Gość erdrew

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn od urodzenia na obu uszach ma zmiany w formie dziurek po kolczyku w której raz na parę dni pojawia się płyn lub biała wydzielina. Syn ma już 4 latka. Co to jest ? Czy jest to niebezpieczne i czy należy to leczyć ? Zmiana ta jest od urodzenia, często wyciskam z tych dziurek płyn przeźroczysty lub białą kluskę. Obecnie coś się przyblokowało i małżowina jest spuchnięta, i boli. Od lekarza mam maść Mupirox. Czy ta maśc tutaj pomoże? Co robić? Czy te dziurki już zostaną do końca życia ? Zdjecia : http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z415/4155113/big/1.jpg?screen http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z415/4155113/big/2.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Prawdopodobnie to jakaś torbiel w zakresie małżowiny, która okresowo opróżnia się przez przetokę. Radzę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem dziecięcym. Zapewne tylko doszczętne usunięcie torbieli z przetoka może ewidentnie wyleczyć ten stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przetoka uszna,mój synek również ma te dziurki od urodzenia i tydzień temu miał przecinane napuchnięte uszko z ropą,za trzy miesiące będzie zabieg usunięcia przetoki &#128542*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Ja również posiadam przetoki przeduszne. Z lewej wydobywał się płyn i ropa aż w końcu doszło do zakażenia i całe ucho spuchło.. długo się z tym najeździłam po lekarzach słysząc rózne opinie od smarowania maściamy antybiotykowymi i innymi odkażającymi płynami.. nic nie pomagało a to nadal przeszkadzało i płyn się wydobywał i nadal swędziało kusząc do wyciskania.. nikt nie chciał podjąc sie operacji mówiąc ze jest ryzykowna i mówiąc ze to torbiel gózek po prostu że to nic takiego itd. W Katowicach w tym roku wykonano mi operacje usunięcia nic nie bolało i nic nie boli. Mam jeszcze prawą przetoke jednak z nij nic narazie sie nie wydobywa, jednak gdyby zaczeło na pewno również ją usune operacyjnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Agnieszko czy robiłaś tą operację na NFZ ? miałaś jakieś skierowania jak trafiłaś do Katowic? a może we własnym zakresie? mam podobny problem chciałabym trafić do specjalistów którzy się już tym zajmowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 5 letni syn ma dokładnie tak samo od laryngologa usłyszałam ze to przetoka. jesli nie ma wydzieliny, nie puchnie i nie boli to nic z tym nie robimy, tego sie nie leczy, jesli juz to tylko usuwa. Mam pytanie do pani Agnieszki jakie blizny po tym zostają? czy to był skomplikowany zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×