Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęcherzyki przy odbycie a hemoroidy


Gość kubus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawdopodobnie mam hemoroidy,ale od początku. Pewnego dnia udałem się do toalety w wiadomej sprawie. Po zakończeniu,na papierze zauważyłem małe kropki krwi. Postanowiłem sprawdzić,czy może za mocno używałem papieru toaletowego i coś sobie tam podrażniłem.I właśnie tak to wyglądało,jednak moją uwagę przykuły malutkie wypuklenia,coś w rodzaju pęcherzyków.Nie wiem do tej pory czy to tak ma być,czy to jakaś patologia,dlatego tu piszę.Założyłem jednak,że to hemoroidy i trzeba coś z tym zrobić.Do lekarza się wstydzę iść,zresztą można pokonać je odpowiednią dietą,aktywnością fizyczną i do pomocy jest wiele maści,czopków itp.I tak właśnie chciałbym z nimi walczyć. Moim dylematem jest to,że nie mam żadnych objawów tj nie swędzi,nie boli,normalnie siedzę - ogólnie nic nie czuję. To krwawienie jest bardzo,bardzo rzadkie.Ostatnie było gdzieś w pierwszym tygodniu września,a wcześniejsze z 2-3 miesiące temu. Od pewnego czasu obserwuje co się tam na dole dzieje i dziś zaraz po defekacji obejrzałem co i jak.Było widać mały pęcherzyk,postanowiłem,że zacznę przeć tak jak przy normalnej wizycie w toalecie.Pęcherzyk zrobił się większy,prawdopodobnie więcej krwi.Po wyluzowaniu mięśni zmniejsza się i wraca do normy - po chwili stania i ponownego obejrzenia(w pozycji przysiadu) chowają się głębiej.Natomiast w pozycji stojącej nie widać ich. I teraz mam parę pytań. - Czy zmiana stylu życia(dieta bogatsza w błonnik,aktywność fizyczna - teraz biegam po 30 min dziennie - itp) pomoże? - Czy są to wewnętrzne lub zewnętrzne? - Który to jest stopień zaawansowania? - Zastosować maść czy czopki? - Załóżmy,że to nie są hemoroidy,czy stosowanie maści bądź innego środku może mi zaszkodzić?(nie jestem uczulony) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×