Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Grudka zagęszczonej żółci w woreczku żółciowym, jak najlepiej usunąć?


Gość Dorota z Białegostok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota z Białegostoku

Mam pytanie,bardzo ważne dla mnie.I bardzo proszę o odpowiedź?Mam 34 lata i mniej więcej od 15 lat ciepiałam na bóle brzucha,ból występował mniej więcej co 6 tygodni, czasami w odstępach 2 - miesięcznych.Leczono mnie od pasożytów, jak się okazało nie była to słuszna diagnoza...po zrobieniu gastroskopii okazało się że mam Helikobakter pylorii, rozpoczęłam eradykację,przyjęłam wszystkie leki, zrobiłam test oddechowy, okazało się że bakteria została wyleczona...myślałm że miną już wszystkie bóle związane z bólem brzucha,ale niestety po 2 miesiącach znowu bolał mnie brzuch..Kilka dni temu robiłam USG jamy brzusznej.W opisie: * Wątroba w granicach normy wielkości lekko hypoerechogenne i o ziarnistej strukturze.Pęcherzyk żółciowy o lekko pogrubiałch ścianach i nieostrych zaryach?zawiera grudkę zagęszczonej żółci?słabo uwapniony złóg? ok 9 mm PWŻ - nieposzeżony.* Panie doktorze Mam pytanie co powinnam z tym zrobić? po 15 latach przyjmowania leków przeciwbólowych typu - tramal chciałabym coś z tym zrobić, aby wszeszcie pozbyć się tego problemu? Czy powinnam usunąć woreczek żółciowy?czy można to jakoś rozpuścić? czy jest to bardzo poważne? Bardzo się boję i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.. Z góry dziękuję Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Decyzję o operacji powinien podjąć lekarz chirurg. Takie decyzje podejmuje się indywidualnie w stosunku do każdego pacjenta. W zasadzie trudno jest powiedzieć jak jest w tym przypadku. Brak wszystkich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dorota! Wyobraz sobie, ze mam ten sam bol i to w tym samym odstepie czasu(6tyg do 2 m-cy)! U mnie ten bol trwa caly dzien i noc-to jest atak kolki zolciowej. Bol jest straszny, niby brzuch, pod prawym zebrem, a promieniuje pod lopatke!Tez sie z tym mecze od 15 lat, a mam ich teraz 30. Kiedys zlapalo mnie w Wigilie i zawiezli mnie na pogotowie, a tam doktor przy badaniu stwierdzil,ze to pecherzyk wlasnie.Tylko jak zrobilam USG, to nic nie wykazalo-kamieni,ani nic. Jakby Ci sie udalo (wiem jakie to trudne) to dobrze by bylo jakby lekarz Cie zbadal w trakcie bolu. Mnie tez pozniej potwierdzil to lekarz internista. Wlasnie wczoraj trafilam do chirurga, ktory proponuje usuniecie. Najgorsze jest jednak, ze powiedzial, ze prawdopodobienstwo, ze bole po tym nie wystapia jest 60%. Bo moze to byc cos nie tak z zolcia, albo drogami zolciowymi. Tak mnie to juz meczy, ze mam normalnie dosc. Zyje w ciaglym stresie-kiedy mnie znowu dopadnie. Powodzenia zycze i ...duzo zdrowka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×