Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Do kiedy można przyjmowac hormon wzrostu?


Gość Marta.p

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytania: - Do jakiego wieku rośnie chłopak? Rozumiem że dziewczyna kiedy dostanie miesiączkę jej wzrost ulega zatrzymaniu. Jak to wygląda u chłopaków? - Do kiedy można przyjmowac hormon wzrostu? Czy to ma znaczenie czy ma 13, 15, 18 lat? Czy jest granica (że np skończył 15 lat i w tym wieku juz nie powinien hormonów przyjmowac - tzn. dopiero zaczynac ich przyjmowanie? Będę wdzięczna za odpowiedź. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Chłopcy rosną mniej więcej do 18 rż. To zależy jakie jest wskazanie do stosowania hormonu wzrostu. Dorośli też przyjmują taki hormon w przypadku jego niedoboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta.p

Jestem w szoku że dorośli przyjmują hormon wzrostu. Tzn że jak mam 25 lat (kobieta) i 150cm to mogę nagle zacząc przyjmowac hormon?? W wieku 13/14 lat byłam u endokrynologa i Pani dr powiedziała że skoro zaczęłam już miesiączkowac to juz nic z tym nie zrobimy... Dlatego jestem zaskoczona Pana odpowiedzią. Wątek akurat dotyczy chłopaka 17- letniego, który jest niski a ma po kim byc wysoki i to przynajmniej o 20 cm. Czeka na wizytę ale jest podłamany. Stąd moje pytanie czy mógły dopiero teraz zacząc (jeśli tak zadecyduje lekarz) hormon wzrostu czy jest za późno? I jeszcze pytanie - czy takie leczenie jest refundowane? (słyszałam o kosztach 800zł/m-c). Dziękuję i z niecierpliwością czekam(y) na odp. Miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej skonsultować się z endokrynologiem w tej sprawie. Nie wiem czy w tym wypadku hormon wzrostu wspomoże jeszcze wzrost, ale jeśli w organizmie jest jego niedobór to może być konieczność jego przyjmowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie jak mam 14 lat i mam 171 wzrostu to moge go przyjmować bo straszni wolno rosne a czy jak teras mam rozmiar buta 44 to po hormonie będe miał 56np czy będe miał 185 i stopy 46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ojciec mojej mamy był wysoki, brat mojej mamy ma tak 186cm, jego syn też wysoki (ma z 188cm). Natomiast mój ojciec jest też wysoki. Ma 186cm wzrostu. Jego brata synowie też wysocy. Mają powyżej 190cm. Moja młodsza siostra ma 178cm prawie. No moja starsza siostra nie jest za wysoka. ale ogólnie wszyscy są wysocy. Ja mam 23 lata i zaledwie 181cm. W gimnazjum urosłem do prawie 180cm a potem stanąłem. no i później aż do dziś urosłem tylko centymetr. Moje pytanie jest takie: czy jeszcze mam szansę urosnąć? Może powinienem się skonsultować z lekarzem jakimś, czy to nie ma sensu? Czytałem gdzieś, ze mężczyźni mogą rosnąć do 25 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam nieco inny problem Mój syn ma 14 lat i 185cm Bardzo się przejmuje ze będzie miał powyżej 200 Szukam konkretnej informacji o poradni gdzie można skonsultować zatrzymanie wzrostu. Proszę nie pisać, iż taki wzrost jest ok itp...może ktoś miał podobny problem z nadmiernym wzrostem...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18 lat i 166 cm ! Powiem szczerze, że mi to czasem przeszkadza, ale trzeba zyc dalej *) I tak wszyscy umrzemy :P A jesli ktos ma 181 cm i chce zarzyć hormon wzrostu to jest dla mnie zwykłym kretynem, albo po prostu robi sobie tu jaja i chce co niektórych zdołować ! Mam 166 cm i ciesze sie że nie 150 :P Pamietajcie, ze zawsze moze byc gorzej :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie teksty np* ja mam 166 i ciesze sie ze nie 150 moglaby byc gorzej .... wkurzaja mnei *///////////// ja mam 150 i mam 15 lat :( bardzo sie tym martwie ale nic nie zrobie :( rodzice sa niscy ok 160 cm. Zle sie czuje z moim wzrostem :( niekiedy ktos sobie zazartuje na moj temat to nie jest mile :( A wy sobie wymyslacie jakies problemy 170 i za malo */// nie wiem czy w mojej sytuacji mogla bym pojsc do lekarza :(((((((((( jesli ktos ma podobny problem a byl juz u lekarza prosze o pomoc ** dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 22 lata i 148cm, ważę 45kg, ale nie jest problem w tym że jestem niska ale z moją garderobą! to upokarzające gdy ide z synem do sklepu z dziecięcą odzieżą i oboje tam się *obkupujemy*. jestem mężatką i mamą a nie mogę wyglądać poważnie bo 152cm to granica ubrań dla dzieci. nawet nie marzę żeby mieć 170cm a wy macie problem z 181?????? to chore weźcie wszyscy hormony i miejcie po 220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze musze przyznac ze te rozmowy sa irytujące, zadnym wyznacznikiem piekna nie jest wzrost, ja ma 165 cm i uwazam ze to idealny wzrost dla kobiety.Marlin Monroe była ideałem piekna i miała 165 przy wadze 63 kg. Dzis wiekszość *fachowców* powiedziałaby ze jest za gruba, smieszne. Nie wim skad wziął sie ten popyt na *wielkoludów*. Są różni ludzie, sa uroki bycia niskim i wysokim. Tak wiec bzdety tu wypisujecie. Zycie jest za krótkie zeby przejmowac sie tym ze chce jeszcze urosnać 5 cm przy wzroście 170. Dajcie sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to dziewczynom do których zarywam, będę naprawdę wdzięczny:/ (a niskie, drobne dziewczyny maja wzięcie:):):) i to duże wiec się nie martwcie drogie Panie*) ) PS: teraz takie czasy, że tylko wysocy są przystojni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem . mam 16 lat i 157 cm wzrostu. na każdym kroku słyszę docinki z tego powodu . gdy czytam o ludziach którzy mają 170 i chcą jeszcze rosnąc , to śmiać mi się chce . zrozumcie , że wiele osób marzy o takim wzroście (w tym ja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tajemnicza.

Witajcie. Czytam i czytam i stwierdzam, że żałosne i trochę dołujące są komentarze niektórych osób. Oczywiście mam na myśli tych, którzy mają 170, a nawet 180 (!!) cm wzrostu i narzekając, że chcą jeszcze urosnąć oraz dają zapytanie, czy mają się skonsultować u lekarza. Moja odpowiedź brzmi: Nie radzę. Dlaczego? Ponieważ wątpię, aby jakikolwiek lekarz zacząłby z Wami terapię. Ludzie o takim wzroście nie potrzebują już rosnąć. Skoro już nie ciągną w górę to znaczy, że tak ma być. A nie.. Jest wiele osób, którzy potrzebują hormon, więc nie będą go podawać komuś kto ma prawie 200 cm wzrostu. Na miłość Boską! Ja nie mam w ogóle hormonu wzrostu i od .. szóstego bądź siódmego roku życia go brałam, jednak dwa lata temu przestałam rosnąć nawet z nim i musieli mi go odebrać, ponieważ gdybym wciąż go brała to mogłoby to ponieść skutki, takie jak: jedna ręka byłaby dłuższa od drugiej, bądź noga.. Także : Co za dużo to niezdrowo. Wy się naśmiewacie.. przynajmniej tak to wygląda od strony odbiorców .. a innych to irytuje, rani.. Ja na przykład mam 161 wzrostu i siedemnaście lat. Nie jest to najgorszy wzrost, ale uważam, że mam też trochę twarz dziecinną, chociaż są ludzie, którzy mi mówią, że to nieprawda. Ale są i tacy, którzy myślą i mówią, raniąc mnie przy tym, że uważali, iż jestem młodsza od siostry (która jest de facto o dwa lata młodsza ode mnie). A wy macie TAKIE problemy.. Nie rozumiem Was.. Poza tym niskość nie jest aż taka straszna, jak na przykład inne choroby. Niektórzy nie mogą chodzić, biegać, tańczyć.. bo są na wózku inwalidzkim. Inni zaś mają białaczkę.. Są o wiele bardziej poważne powody do zmartwień, niż wzrost. Zastanówcie się nad tym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×