Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Do kiedy można przyjmowac hormon wzrostu?


Gość Marta.p

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie czy źle się czujecie ? Ja mam 15 lat interesuję się trochę medycyną. Sam jestem niski chodzę do endokrynologa. Mam 155,5 cm i 47 kg wagi. Wzrost bardzo niski poniżej 3 centyla co w 100 % kwalifikuje się do leczenia GH - Hormonem wzrostu. Właśnie idę na badania do szpitala i zdaje się HW 2 x coś takiego chyba podanie hormonu chyba próba taka zobaczymy. To ja powinienem dostać hormon oczywiście NFZ finansuje dostaje się za darmo. Ale najważniejsze kryterium to to żeby mieć poniżej 3 centyla. Inaczej Cię nie zakwalifikują. Ktoś napisał że ma 14 lat i 177 cm załamać się można CIESZ SIĘ TAKIM WZROSTEM I TAK CI NIE PODADZĄ HORMONU BO SIĘ NIE KWALIFIKUJESZ CHYBA ŻE KUPISZ ALE W TYM WIEKU MUSIAŁ BYŚ PRZYJĄĆ ZE 100 dawek na 100 tysięcy złotych. Masz tyle kasy kupuj tylko że też powoduje to jakieś nieznane działania niepożądane w późniejszym wieku ... Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oliwia

hej , mam 151 cm wzrostu , mam 16 lat i waze 40 kg - mam astmę i jakąs tam chorobę genetyczną - boję sie ze jak pojde do lekarza to nie da mi tego chormonu wzrostu bo miesiączkuje, a chcialabym miec conajmniej 167 cm wzrostu ,w jakiej postaci przyjmuje sie ten chormon????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amadeusz

Wszyscy mogą po hormonie wzrostu urosnac o ile nie maja zamkniętych nasady kości, to niestety trzeba sprawdzić. Kto chce zatrzymać wzrost może wziąć specyfiki zamykajace te nasady np. z grupy sterydow. Każdy lekarz powinien to Wam wytłumaczyć. Hormon podawany jest w postaci iniekcji podobnych do insuliny, czyli bardzo cienka igłą. Mam pieska ze schorzeniem wymagającym podawania GH właśnie, weterynarz nie może tego przepisać, dramat. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ja mam stwerdzone u endykrynologa ze mam oslabioną przysadke mózgową przyjmuje chormny maialem 14 lat mialem 150cm a teraz mam 16 lat i mam 182cm wzrostu jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu pzdr i zachęcam do pójścia do endykrynologa z problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc! Mam 20 lat i 165cm wzrostu.Niestety od 2 lat nie rosnę.Czy to że mam małą stopę krótki ręce i małe palce i ogólnie czy to znaczy ze moge mieć nie dobór hormonu a jak tak jest to czy jest szansa ze mi go przepiszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek

Czy wogóle mężczyzna po 21 roku życia może brać jeszcze hormon wzrostu? Pytam dlatego bo mój wzrost to 160 cm i o zgrozo prawie 70 kg wagi. Chciałbym jeszcze urosnąć , ale czy to możliwe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×