Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cholesterol i dieta


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałam że przy wysokim cholesterolu (ok. 300) należy unikac tłuszczy zwierzęcych, potraw smażonych itp. Podobno skutecznie cholesterol obniżają jabłka i orzechy. Zastanawiam się czy do zup zamiast śmietany mogę dodawac jogurt naturalny. Czytałam że można dodac mleko, ale prawdę mówiąc nie umiem sobie tego wyobrazic.. I jeszcze jedno - czy powinnam ograniczyc nabiał? (sery, jogurty, kefiry, mleko), które uwielbiam. Czy te produkty pomagają czy szkodzą? (patrząc pod kątem wątroby i cholesterolu). Dziękuję za radę:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mniej smazonego, wiecej gotowanego. Jak smazone to na malej ilosci oliwy z oliwek. Zupy zabielane jogurtem lub smietana jogurtowa. Nie patrz na kalorie (kcal) tylko na ilosc tluszczu w gramach, bezpieczna zawartosc to max. do 7-9 g. Duzo warzyw, owocow i spokojnie wcinaj jogurty, kefir, mleko tylko wszystko chude. Unikaj tlustych wedlin, miesa i sera zoltego oraz bialego pieczywa. Jak to ograniczysz to poprawa wynikow juz po miesiacu gwarantowana! Powodzenia! W razie pytan pisz smialo, podpowiem *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaardzo dziękuję za odpowiedź:) Zmartwił mnie tylko ten żółty ser... :) A na serio - już przeszłam na gotowane potrawy. Dużo ryb, zero słodyczy w zasadzie od zawsze (zamiast właśnie nabiał i owoce), a jednak wraz cholesterol ok. 300. Od teraz juz wyłączam z jadłospisu całkowicie śmietanę, żółty ser i jasne pieczywo ( za którym nie będziemy specjalnie tęsknic:D )Może to powodowało wzrost cholesterolu, bo już nic innego nie przychodzi mi do głowy. Lekarka proponowała zastąpic soki z marchwi (np. Kubuś) wodą, ze wzg na cukier. Trochę to Córkę zmartwiło, bo bardzo lubi i nie opija się nimi każdego dnia.. Pomyslałam że jeszcze trochę to suchy chleb i woda nam pozostanie:)) Żartuję. Taki śmiech przez łzy :) Jeszcze raz bardzo dziękuję za rady:)))) i za mozliwosc konsultacji (teraz lub w przyszłości). Pozdrawiam. Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×