Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w ściągnięciu skóry z napletka


Gość Destiny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, że zarówno w wzwodzie jak i w spoczynku trudno jest mi ściągnąć skórę z napletka. O ile w spoczynku jest łatwiej i da się to zrobić do końca bez bólu (i tak jest dyskomfort), o tyle w wzwodzie też da się to zrobić do końca, jednak delikatnie boli przy końcu i muszę to robić *mocniej*. To normalne, czy może warto udać się do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Jeśli udaje się ściągnąć cały napletek z żołędzia mimo bólu w czasie wzwodu to nie ma powodu do niepokoju tylko trzeba ćwiczyć ten proces. W przypadku trudności konsultacja u urologa, gdyż taki stan może świadczyć o zbyt wąskim pierścieniu napletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 18 lat i nie mogę ściągnąć napletka z żołędzia i wstydzę się tego. W stanie spoczynku jak i w czasie erekcji nie mogę ściągnąć napletka z żołędzia no nie da rady boli jak już nawet trochę zacznę ściągać. W stanie spoczynku zwisa mi troche skóry z penisa. Konieczna jest wizyta u lekarza? czy sa jakieś maści może czy coś żebym mógł ściągnąć napletek z żołedzia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W Pana wieku już raczej nie pomogą żadne metody zachowawcze (np. miejscowe stosowanie leków). Taki stan świadczy o stulejce, którą trzeba leczyć operacyjnie. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy zauważyłem że mam stulejkę. Na razie nie przeszkadza mi jakoś strasznie ale nie mogę ściągnąć skóry z całego żołędzia :/. Do lekarza nie chcę iść teraz dlatego że musiał bym iść tam z mamą itd dlatego że jestem niepełnoletni czy jak poczekam z tym tak do 18-19 lat to czy coś się stanie? I czy da sie to jakoś zredukować naciągnąć by było normalnie bez żadnego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Bez zabiegu na pewno nie uda się uleczyć stulejki. Radzę wcześniej poinformować o tym fakcie rodziców i udać się na konsultację do chirurga dziecięcego lub urologa. Nie należy przetrzymywać stulejki, bo może dojść z czasem do jej powikłań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i mój problem polega na tym że w stanie spoczynku spokojnie ściągnę napletek, lecz w stanie wzwodu czuję ból i mogę sciągnąć go maksymalnie do połowy, potem ból jest straszny. Gdy sie masturbuję to napletek nie jest ściągnięty. Czy to normalne, czy może to wszystko sie ureguluje? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Na pewno w Twoim wieku już nie dojdzie do normalizacji tego stanu bez zabiegu. To zapewne zbyt wąski pierścień napletka co będzie wymagało zabiegowej plastyki. Radzę o tym problemie poinformować rodziców i udać się na konsultację do chirurga dziecięcego lub urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolodierrr

Witam. Mam 15 lat. Gdy próbuję ściągnąć napletek to mniej więcej w połowie zaczyna mnie boleć. W ciepłej wodzie daje rade lecz tylko w czasie zwiodczenia, podczas erekcji niestety też nie mogę. Jeśli ściągnę i dotykam żołędzia to czuje straszny ból. To oznaka choroby czy to z mojej winy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To zapewne następstwo zbyt wąskiego pierścienia napletka. Radzę o tym problemie poinformować rodziców i udać się na bezpośrednią konsultację w tej sprawie do chirurga dziecięcego. On po badaniu określi czy przypadkiem nie należy leczyć tego stanu zabiegowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×