Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podbrzusza w okolicach pachwiny


Gość Jaque

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od około półtora roku borykam się z bólem, którego źródła wciąż nie mogę poznać. Jest to ból tępy w okolicach prawej pachwiny i miednicy mniejszej (jestem kobietą, 24l), ból ten pojawiał się okresowo, wykluczone zostały problemy ginekologiczne (obecnie wszystko jest pod tym względem zdrowe a ból nadal mi doskwiera), nigdy nie towarzyszyła tym bólom wysoka temperatura, jak to bywa w przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego. Przez ostatnie pół roku ból uspokoił się, niemniej jednak znów powrócił (być może miało to związek z miesięczną intensywną pracą siedzącą). Najbardziej boli mnie gdy siedzę, ból zmniejsza się gdy wstaję i chodzę. Parę miesięcy temu chirurg powiedział mi że, ból MOŻE wywoływać przepuklina, która niemniej jednak jeszcze *nie wyszła* ale może kiedyś wyjść (powiedział mi to rok po pierwszych bólach). W ostatnim czasie jednak nie nosiłam ciężkich rzeczy. Ból powrócił w ciekawy sposób - najpierw bolała mnie część krzyżowa kręgosłupa po prawej stronie, prawa łydka i prawa pięta (ta ostatnia po wzmożonym wysiłku) po zastrzyku przeciwzapalnym ortopedy, ból z pleców przeniósł się właśnie w to miejsce, którego ból męczy mnie od tak dawna. Dodatkowo po wysiłku fizycznym, miałam wrażenie że prawa strona jest zdecydowanie bardziej obolała niż lewa, tak jakby wszystko koncentrowało się po tej stronie. Najmniejszy ból odczuwam rano, po przebudzeniu się, największy wieczorami. Co to może być? W jakim kierunku diagnozować? Jestem bardzo zdeterminowana odnalezieniem źródła bólu, ale powoli tracę już nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie dolegliwości mogą być związane z patologią w zakresie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa dlatego warto byłoby na początku wykonać RTG tego odcinka kręgosłupa, a zapewne potem być może rezonans magnetyczny. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się jeszcze z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×