Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle i skurcze w prawym dole brzucha


Gość mariam

Rekomendowane odpowiedzi

Chcaialbym prosic o rade lekarza poniewaz od kilku miesiecy mam napady silnych i gwaltownych boli brzucha w prawym dole. Bol i skurcze sa tak mocne, ze promieniuje do gory w okolice watroby i az do dolu na jajniki i jelita. Nie potrafie dokladnie sprecyzowac czy ten bol dotyczy jajnikow czy jelit, w kazdym badz razie boli mnie cala dolna czesc,ale zaczyna sie od prawego boku. Niewiem co mi jest, ale jak wezme paracetamol to bol mija i mam spokoj przez jakis czas i tak wkolko od okolo lipca zeszlego roku az do teraz. Czy jak bym zglosila sie na USG to te badanie by wykazalo co to za bole? czy trzeba wykonac bardziej szczegolowe badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze, to mam takie same objawy :( wiem ze bardzo boli, ale mi to czasem lód nie pomaga pzyłożony ani nawet tabletki, a boli mnie często, bardzo czesto! czasem tylko leże i zwijam się z bólu bo ustać ani usiedzieć nie można! pomóżcie, co to może być?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo.. Od 1.5 miesiąca.. Byłam na usg zarówno brzucha jak i jajników, badaniu krwi, moczu.. Nic nie wykazało.. U mnie ból nasila się po jakimkolwiek wysiłku - nawet jeśli się zegnę.. Nie wiem już co robić *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki. rok temu miałam podobny atak bólu-w ostatnim tygodniu, najpierw pojawił się w okolicach jajnika potem zaczął promieniowac na cały brzuch, jak leżałam albo kuliłam sie-wszystko było ok, gorzej z poruszaniem się, to było nie wykonalne bo skurcz trzymał mnie ok 6godzin. Następny dzień spędziłam w szpitalu-miałam robione badania krwi, moczu- lekarz chirurg stwierdził że co prawda najpierw podejrzewał wyrstek-ale badania wykluczają, więc zlecono mi 2kroplówki ze środkami rozkurczowymi i przeciwbólowymi, badanie USG normalne i ginekologiczne-lekarze również wykluczyli sprawy kobiece-jedynie co usłyszałam że faktycznie mogę miec wrażliwszy prawy jajnik-ale to raczej nie powód. po całodziennym badaniu-nic nie wiem, odesłano mnie do domu. teraz nie wiem co mam robic i gdzie ewentualnie się zgłasza -bo nikt nic nie wie.. *-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie prawy jajnik boli prawie od pół roku. Byłam w szpitalu ale tam nie zdiagnozowali zupełnie nic. Po kilku dniach poszłam do ginekologa i zauważył u mnie torbiel na prawym jajniku i zapisał antykoncepcję (Vibin). Brałam przez 3 m-ce i było ok. po 3 m-cach po odstawieniu zwijam się z bólu. Oprócz tego jajnika boli mnie całe podbrzusze i łamie mnie w kościach. Mam brać znowu tabletki (zalecenie gin.). Boję się , że nie będę mogłą zajść w ciążę i dopada mnie prócz tego depresja. Trzymam kciuki za każdą z Pań, które mają podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×