Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stwardniałe najądrze po wyleczonym zapaleniu


Gość Rafał G.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa. Piszę tutaj po zapoznaniu się z kilkoma wątkami, ale nie znalazłszy odpowiedzi na moje pytanie, postanowiłem założyć nowy wątek. Otóż w czerwcu wykryłem u siebie zapalenie najądrza, w ciągu tygodnia skontaktowałem się z lekarzem rodzinnym, wykonano USG gdzie wykryto cechy zapalenia najądrza, otrzymałem antybiotyk i przyjmowałem go przez około trzy tygodnie, następnie podczas wizyty u urologa lekarz stwierdził podczas USG, że nic już nie widzi, ale na wszelki wypadek przepisał mi nowy antybiotyk na następnych 10 dni. Po skończeniu antybiotyków (około dwóch tygodni temu) wciąż mam stwardniałe najądrze, trochę powiększone, no i przy perfidnym dotyku okolic najądrza odczuwam jeszcze ból. Prosiłbym o jakąś poradę, na wrzesień planuje znów udać się na USG, ale do tego czasu może mógłby ktoś stwierdzić, czy to normalne, że po wyleczonym zapaleniu najądrza (2, 3 tygodnie) najądrze wciąż jest stwardniałe i powiększone z odczuwalnym bólem przy mocniejszym dotyku? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie dolegliwości mogą jeszcze występować po tego typu zapaleniu przez następnych kilka tygodni. Jednak jeśli ma Pan w tym względzie wątpliwości to radziłbym w tej sprawie udać się na kontrolną konsultację najlepiej do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, uspokoił mnie Pan, właśnie chodziło mi o to, czy nawet po zakończonym leczeniu taki stan może utrzymywać się przez następnych kilka tygodni. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×