Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podłużny guzek bolący przy siedzeniu koło odbytu


Gość Na wakacjach problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Na wakacjach problemy z odbyte

Od kilku dni dokładnie dziś jest chyba 4 lub 5 boli mnie prawy pośladek przy odbycie. Gdy go dotykamy czuję mocny ból, głównie przeszkadza to w siedzeniu dodatkowo piecze trochę, ciągle. Umiejscowiony jest blisko odbytu 1 może 2 cm, jest podłużny ok 4-6 cm na oko, rozstaw moich palców wskazującego i kciuka. Guzek jest pod skórą pośladka, nie wychodzi z odbytu tylko z nim bardzo blisko sąsiaduje. Położony jest tak jakby od dołu, w sensie można zobaczyć zaczerwienie dopiero jak postawi się lusterko między moimi nogami i przesiądzie. Nie mam zaparć czy biegunek, nie sprawia mi kłopotu wypróżnianie, tylko siedzenie. Nie mam żadnych krwawień itp. Skóra w miejscu guzka jest zaczerwieniona i piecze jak wspomniałem. Miałem też stan pod gorączkowy ok 38 stopni. W dzieciństwie miałem zoperowana przepukline pachwinowa po prawej mojej stronie, a guzek jest właśnie po tej stronie na pośladku. Mam 21 lat prowadzę raczej siedzący tryb życia. Co to może być, jestem na wakacjach nad morzem, czy może mieć to jakiś związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę w tej sprawie pilnie udać się do chirurga lub na oddział ratunkowy pobliskiego szpitala. Takie objawy sugerują występowanie ropnia okołoodbytniczego. Ropień okołoodbytniczy wymaga leczenia zabiegowego - nacięcia i sączkowania. Dokładną diagnozę postawi lekarz po bezpośrednim badaniu i zaleci odpowiedni sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×