Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Współżycie przy za krótkim wędzidełku


Gość henio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Ostatnio zauważyłem, że mam zrośnięty napletek z żołędziem takim małym paskiem skóry, który blokuje jej zdjęcie. Czy muszę wybrać się do jakiegoś specjalisty? Mam 14 lat i wstydzę się mówić o tym rodzicom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trzeba o tym problemie poinformować rodziców i wybrać się na konsultację do chirurga dziecięcego (sam nie możesz iść do lekarza, bo jesteś niepełnoletni). Taka zmiana jak opisujesz może świadczyć o zbyt krótkim wędzidełku napletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szybki13123

Witam potrzebuję szybkiej opinii na ten temat. Podczas wzwodu skóra z penisa schodzi lekko za rowek żołędzi potem odczuwam nieprzyjemne naciąganie wędzidełka. Spotkałem się z opinią że skóra powinna schodzić aż do samych jąder. Czy mam za krótkie wędzidełko ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Problemik

Witam. Mam 19 lat i mam problem z moim penisem. Skóra schodzi z niego tylko do połowy bo od dołu skóre z napletem (chyba tak to sie nazywa) trzyma jakaś taka żyłka lub kawałek skóry. Lubie często uprawiać sex a to bardzo przeszkadza. Co mam zrobić ? Odrazu mówie ze po lekarzasz sie troche wstydze bo przez to mam też problemy z potencją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taki objaw świadczy o zbyt krótkim wędzidełku napletka. Niestety taką wadę można tylko skorygować zabiegowo. Taki stan niestety może utrudniać życie seksualne. Radzę w tej sprawie bez wstydu skonsultować się z urologiem, który po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 13 lat i mam pewien problem dotyczący dziwnego *złączenia* się skóry z napletkiem. Problem polega na tym że trenuje ściągać skóre i coraz lżej mi to wychodzi, ale i tak nie moge do końca odprowadzić, bo na główce penisa są w kilku miejscach tak jakby ze sobą zrośnięte i nie wiem czy to minie gdy przejde już okres dojrzewania czy może potrzebna będzie wizyta u urologa (mam odwage powiedzieć o tym tacie) lub jakaś operacja. Słyszałem też gdzieś że to takie coś jak *dziewicza błona* tylko że u faceta *błona prawicza* :D bardzo dziwna nazwa. Szybka odpowiedź nie jest obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Powodem tego co opisujesz jest zapewne zbyt krótkie wędzidełko napletka. Taki problem niestety, ale zazwyczaj wymaga leczenia zabiegowego. Radzę o tym problemie poinformować tatę i udać się na bezpośrednią konsulatcję do chirurga dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do specjalistów nie rozumiem tego naprawde , naciąga mi się wędzidełko z czubkiem penisa. Mało tego czuje dyskomfort w lewej tronie napletka jak się odwracam nagle mi sie naciaga skórka na napletku i wędzidełku z czubkiem penisa . Co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu69

Http://speedy.sh/UKehV/DSC-0006.JPG http://speedy.sh/Yj5db/DSC-0008.JPG http://speedy.sh/ZXkac/DSC-0007.JPG Witam, to zdjęcia mojego penisa. Wydaję mi się ze mam minimalnie za krótkie wędzidełko ale nawet nie wiem czy je mam bo gdy bylem maly mialem stulejke i nie wiem czy zostalem obrzezany czy tylko zostal powiekszony otwór. Tak więc moje pytanie jest takie: czy mam w ogóle wędzidełko, według 1 zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Mam takie pytanie. Podczas wzwodu mogę( z lekkim oporem) zsunąć skórę z żołędzia na styk do rowka zażołędnego lecz wędzidełko jest napięte a cała skóra jest zawinięta w tym że rowku. jeżeli chcę ją dalej rozciągnąć skórę na trzon to wędzidełko ciągnie za sobą cały żołądź tak że zaczyna się **zawijać**. powiedzcie mi czy tak zwinięta skóra na styk będzie mi przeszkadzała podczas stosunku(jestem prawiczkiem i mam 22 lata) oraz czy takie coś niesie za sobą jakieś komplikacje w przyszłośći? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Niestety, ale zbyt krótkie wędzidełko napletka może stanowić problem w czasie stosunku seksualnego (nadrywać się i powodować silne krwawienia). Proszę w tej sprawie bezpośrednio udać się na konsultację do urologa, gdyż takie zbyt krótkie wędzidełko może wymagać leczenia zabiegowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ostrozny

Mam troche watpiwosci co do mojego lekarza ktory jest specjalista urologii oraz chirurgii ogolnej gdyz jego rozpoznanie bylo ze trzeba trzeba wykonac wydluzenie wedzielka ale mowil ze to podlega od plastyke i nie mozna tego robic ? czy mam odrazu zmienic lekarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Każdy urolog wykonuje taki zabieg wydłużenia wędzidełka napletka. Kwestia interpretacji czy taki zabieg podlega refundacji przez NFZ (nasilenie zniekształcenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 3 dni temu miałem operacje wędzidełka penisa. Od operacji nie moge zdjąć napletka a boje sie robić to na chama siłą żeby mi szwy nie puściły. Dziś przy oddawaniu moczu poczułem mocne ukucie i ból. Dodam że w nocy miałem zwód niekontrolowany ale od razu się obudziłem bo poczułem ukucie ale krew nie leci. Czy jest ze mna coś nie tak? Powinienem udać się do lekarza? Czy napletek po mimo szwów powinien schodzić z penisa? Troche się boje że coś się stało z szwami nie wiem co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy jest ze mna coś nie tak? Powinienem udać się do lekarza? - Raczej nie ma takowej potrzeby jeśli nie ma nadmiernego bólu, obrzęku i krwawienia. To bardzo wczesny okres pooperacyjny. Czy napletek pomimo szwów powinien schodzić z penisa? - Na razie jest zbyt wczesny okres pooperacyjny, aby tak było. Po około 2 tygodniach od zabiegu powinno wszystko wrócić do normy i bez problemu powinien napletek schodzić z żołędzia penisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myć powoli wodą z mydlinami cały członek, napletek, żołądź powoli ściągając napletek. Systematycznie napletek będzie można zsunąć z żołędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubek311

Witam mam 16 i zastanawiam sie czy mam stuleje czy za krótkie wędzidełko jak sciagam skórke z penisa to schodzi ona tylko za napletek a dalej jak sciagam to hamuje mnie taka nitka ??? co z tym mam zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu miałem operacje krotkiego wędzidełka i jeszcze nie przemyłem rany i szwów bo nie mogę zsunąć napletka. Czy może przez to dojść da zakażenia? Czy nie mycie tych miejsc może spowodować coś poważnego i groźnego dla mojego zdrowia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jovityedo

Mam problem,ostatnio kiedy mi stanoł zauważyłem jakiś dziwny pasek połączony z czubkiem penisa(koło wylotu moczu) nie przejmowałem się tym ale teraz kiedy nam 14lat to jest problem,nie mogę zdjąć niżej niż do mniejszej połowy żołędzia. Czytałem o stulejce ale wiekszość nie było podobny do mojego problemu. Proszę o pomoc,nie wiem co to jest i co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×