Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Współżycie przy za krótkim wędzidełku


Gość henio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksander

Cześć. Mam 18 lat i pewien problem :P Prawdopodobnie mam za krótkie wędzidełko... Podczas spoczynku z mojego penisa spokojnie mogę ściągnąć napletek z penisa. Problem zaczyna się w czasie wzwodu. Wtedy mogę to zrobić maksymalnie do połowy, a już wtedy zaczyna trochę boleć. Czy można to *naprawić* bez pomocy chirurga? *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dwa dni temu uprawiałem sex z dziewczyną i w mojej ocenie nastąpiło zerwanie lub naderwanie wędzidełka napletka.Objawiło się to silnym krwawieniem które dość szybko ustało(po ok 5-10 minutach),dodam jeszcze że ból nie był w ogóle odczuwalny.Dziś już oczywiście krew nie leci,a przy oddawaniu moczu nie odczuwam pieczenia itp.Opuchlizny też nie zauważyłem. dlatego mam kilka pytań a mianowicie: 1- Czy KONIECZNA jest wizyta u specjalisty? 2-Czym to przemywać(jakieś preparaty) i generalnie jak utrzymywać higienę w takim przypadku? 3-Jak długo trwa gojenie się rany? 4-Po czym rozpoznać że konieczna jest wizyta u specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż w stanie spoczynku skóra z penisa schodzi bez problemów za i poza ale penis z naciąganiem skórki coraz dalej wygina się jakby coś z tyłu było krótkie lub zlepione, a w stanie erekcji mogę ściągnąć skórke z penisa za żołądź i 1 cm poza, dalej nie mogę bo coś z tyłu blokuje. Zdjęcie w stanie spoczynku: http://i51.tinypic.com/2557rpx.png Przepraszam za sprej naobkoło ale ostroznosci nigdy za wiele *) W stanie wzwodu to wygląda podobnie, lecz nie wygina się tylko blokuje z tyłu 1 cm poza żołędziem, mogę dalej na siłe, wtedy żołądź się lekko wygina ale nic na siłe, nie chce nic uszkodzić. W czym jest problem? Pamiętam, że kiedyś zrywałem jakąś skórkę przylepioną do żołędzia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 20 lat i wydaję mi się że mam za krótkie wędzidełko. W zwisie jest wszystko ok, ale w pełnym zwodzie za moją pomocą napletek schodzi mi tylko za żołądź i dalej nie chce. Jak próbuje go dalej rozciągnąć to jest lekki ból. Jak próbuję ściągać napletek dalej za żołądź, to czasami napletek schodzi dalej po stronie na przeciw wędzidełka, ale z drugiej strony wędzidełko blokuje schodzenie napletka dalej (jak w zwisie próbuję ściągać napletek poniżej żołędzi to często członek się wykrzywia) I nie wiem czy wszystko jest ok, czy to ma tak być, czy jednak jest coś nie tak? Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne kwestie były juz poruszane jednak ja nie mam wątpliwości co do spraw stulejki więc gorąco proszę o radę W moim przypadku jest tak: Jakis czas temu podczas stusunku zerwalem wędzidełko.Urolog powiedzial ze sam wykonalem na sobie zabieg i wszystko powinno byc ok. Nie mniej jednak okazało się wciąż za krótkie co potwierdził inny urolog, który wykonał mi zabieg podcięcia wędzidełka. Żaden z tych lekarzy nie stwierdził u mnie stulejki. Nie mniej jednak po zagojeniu sie mam taki problem ze kiedy penis jest w zwodzie napletek przesuwa sie jedynie lekko poza żołądź tworząc fałd skórny cos w rodzaju pierścienia. Nie schodzi do konca. W spoczynku napletek bez problemu sie zsuwa jednak jedynie z moją pomocą, kiedy puszczam wraca na żołądź. Moje pytanie czy moge to rozcwiczyc ?Jak tak to w jaki sposób? czy moze mam nadmiar skóry? czy musze isc znowu do lekarza? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujące pytanie. Czy krótkie wędzidełko ma wpływ na długość penisa? Mój penis w stanie spoczynku ma wymiary od 6 do 11 cm. natomiast w stanie erekcji jest to tylko 13.5 cm, więc proporcje niezbyt normalne (tak mi się wydaję). Do kogo udać się po skierowanie na zabieg? A może zabieg w prywatnej klinice będzie lepszy? Jak wahają się ceny? Czy po takim zabiegu wydłużenia wędzidełka istnieje ryzyko jakiegoś zakażenia, bądź zerwania tego wędzidełka w późniejszym czasie? Z góry mocno dziękuje za udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania. Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Karol, mam 24 lata chodzi mi o że w stanie spoczynku mogę odciagnać napletek za zoładz natomiast we wzwodzie ma jakby takii problem ze boje się ze wedziłko jest za krotkie czy jak i jak spóbuje mocniej naciagnąc to peknie. CO to może być .proszę od opowieź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 17 lat. Mieszkam w Tarnowskich Górach mam nie ciekawy problem z moim prąciem. Od dawna wiem ze mam za krótkie wędzidełko lecz lekceważyłem to. Wiem , że można zrobić sobie zabieg plastyczny na skrócenie wędzidełka bo troche o tym czytałem lecz mój problem głównie polega na tym że nie wiem gdzie mam sie udać . Byłem u zwyklego lekarza dostalem skierowanie do urologa w przychodni urologicznej powiedziano mi że musze mieć skonczone 18 lat lecz na chwile obecną wiem że jest z moim penisem źle . Strasznie ciężko i boleśnie ściaga się napletek wędzidełko jest napięte i boli(penis podczas spoczynku w trakcie wzwodu nie ma opcji na zdjęcie napletka) a obwód napletka na końcu jest bardzo mały , czasami miewam problemy z wysikaniem się .Moje pytanie jest takie Gdzie mogę się udać na taką operacje (bardzo mi na niej zależy, zbyt długo z tym żyje)? wie ktoś może gdzie mnie przyjmą w okolicach górnego śląska tak aby nie czekać miesiącami ?Jest to wstydliwy temat wiem ale nie wiem kogo się poradzić więc pisze tutaj. Proszę o odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ponieważ wiedziałem że mam sie udać do chirurga lub urologa więc poprosiłem u rodzinnego lekarza o skierowanie powiedzialem z jakiego powodu i dostalem ale nie mam 18 lat :( Wie ktoś może gdzie mnie przyjmą w jakimś szpitalu albo klinice gdzie zrobiliby mi w krótkim czasie zabieg plastyczny skrócenia wędzidełka bo podejrzewam , że to jest główny powód nie wiem sam dlatego pytam i czy będzie to coś kosztować . Jeżeli zna ktoś odpowiedz prosze o odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem krótkie wędzidełko mam 18 lat, powiedziałem rodzicom chociaż się wstydziłem. Poszedłem do urologa, czekałem na zabieg 2 dni.. Operacja nie była przyjemna jednak to już 3 godzina po zakończeniu i czuje się naprawdę dobrze. Wszystkich namawiam: zgłoście się do specjalisty...im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem Piotr, mam 16 lat i problem z penisem... Otóż podejrzewam u siebie krótkie wędzidełko. Podczas spoczynku gdy zdejmuję napletek to ciągnie żołądź w dół i robi się nie ładny pierścień (po chwili sam nasuwa się na żołądź) Podczas zwodu napletek da się odprowadzić jedynie do rowka zażołędnego. Poza tym wydaje mi się, że we wzwodzie powinien on sam schodzić, u mnie tak się nie dzieje. Zastanawia mnie też czy penis nie jest za mały. Co prawda nigdy sobie nie mierzyłem długości ale są zdjęcia dla podglądu. Kilka zdjęć dla podglądu... http://images40.fotosik.pl/1943/317bee88b6ea937e.jpg http://images34.fotosik.pl/554/4c175958e579ff60.jpg http://images33.fotosik.pl/559/561237fdefc2b924.jpg http://images38.fotosik.pl/1942/c3063b7732281a28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szesnastka

Witam , mam 16 lat i pewien problem. Mam za krótkie wędzidełko. Sam to stwierdziłem po pewnym czasie i czytaniu na forum. W czasie spoczynku mogę ściągnąc napletek normalnie *ale zsuwa się on jak puszcze*. W czasie wzwodu nie mogę ściągnac dalej niz za żółądź ,robi się tak zwana fałdka. Jeśli robie to pod wodą to schodzi, ale boli i jest mocno naciągnięte wędzidełko i ciągnie penisa w dół a jak puszcze to sie zsuwa i robi się ta fałdka. Byłem u urologa , powiedział mi ze mam za krotkie wedzidelko i ze potrzebny jest zabieg ,ale nie spieszy sie z tym. Ja chciałem to jak najszybciej , dostałem skierowanie itd. Pojechałem do szpitala w Poznaniu, tam stwierdzili ,ze to nie nadaje sie do operacji ,ze po jakims czasie i jak zaczne uprawiac seks to ,to sie rozciagnie czy cos takiego i ze bedzie normalnie i okej. Z tego co czytam to wędzidełko wtedy pęka i i tak jest potrzebny zabieg. Mam pytanie , co dalej? Wolałbym miec chyba juz ten zabieg i spokój i normalnie funkcjonowac. Tym bardziej ze ten zabieg wydaje mi sie ,ze jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asdfqwe

Mam 14 lat. Nie wiem czy to źle jeśli zsunę napletek i wędzidełko ma ok. 1cm długości. Po zsunięciu też nie wiem czy napletek jest dostatecznie zsunięty. Mój penis w wzwodzie ma ok. 7 cm długości. A gdy jest w stanie spoczynku ok 3 cm. Przy ściąganiu napletka nie boli ale nie jestem pewien czy mogę dalej zsunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w wieku 15 lat wykryto u mnie stulejkę, byłem u Pana urologa, powiedział że da rade rozciągnąć skórę poprzez często ściąganie napletka. Po 2 latach problem już praktycznie minął ale niestety pojawił się kolejny mianowicie miałem za krótkie wędzidełko, no to znowu poleciałem do urologa.. Jesteć,m już ponad tydzień po zabiegu i jest git. Teraz mam kolejny problem ponieważ żołądź jest tak wrażliwy że nie da się go dotknąć czy dokładnie wymyć, nie wiem jak go hartować i wgl ponieważ czuje jak by mi się milion igiełek wbijało *-) jeszcze dodam że przy ściąganiu napletka skóra tak jak by się zawijała.. Prosiłbym o jakieś rady odnośnie żołędzia i co zrobić żeby skóra się nie zawijała Pozdrawiam i czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 15 lat (nie będę Was oszukiwał z wiekiem) i gdy mój penis jest w spoczynku to napletek mogę spokojnie ściągnąć za tą *krawędź* grzyba ale wtedy mam naprężone wędzidełko i nie wiem co mam zrobić bo chyba to nie jest normalne (boje się, że się zerwie) i gdy chcę z powrotem napletek naciągnąć na grzyba to miewam małe problemy ale daje radę, a gdy chcę naciągnąć napletek w stanie wzwodu to mogę tylko tak do 3/4 grzyba ponieważ boje się że zerwę wędzidełko tak jest naprężone. Co mam z tym zrobić ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opis wskazuje na zbyt krótkie wędzidełko. Najprawdopodobniej konieczna będzie zabiegowa plastyka wędzidełka. Porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami. Następnie wspólnie udajcie się do lekarza, który po ustaleniu przyczyny dolegliwości wdroży odpowiednie postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Zapewne powodem takiego stanu jest zbyt krótkie wędzidełko napletka. Trzeba o tym problemie poinformować rodziców i udać się na konsultację do chirurga dziecięcego. On po badaniu wyjaśni przyczynę takiego stanu. Być może konieczne okaże się leczenie zabiegowe (podcięcie wędzidełka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak mam za krotie wedzidelko to jest potrzebny zabieg ?? jesli tak to jest znieczulenie miejscowe a jak bym go nie chcial i chcial bym byc po narkoza bo sie boje wbicia igly i bolu to jest to mozliwe czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

jak mam za krotkie wedzidelko to jest potrzebny zabieg ? - W przypadku zbyt krótkiego wędzidełka napletka jedynym skutecznym sposobem leczenia jest zabieg podcięcia wędzidełka z ewentualną plastyką. jesli tak to jest znieczulenie miejscowe? - Z reguły takie zabiegi można wykonać w znieczuleniu miejscowym. a jak bym go nie chcial i chcial bym byc po narkoza bo sie boje wbicia igly i bolu to jest to mozliwe czy nie ? - Tak jest to możliwe. Trzeba w tej sprawie porozmawiać z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×