Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchnięte jądro


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mój mąż miał w piątek operacje przepukliny pachwinowej skośnej. Jest bardzo obolały jak wiadomo ale problemem nie jest rana tylko opuchlizna jąder szczególnie lewego w którym miał przepukline. Wczoraj byl w stanie chodzić jak siedział było duzo lepiej bo mnie go bolało dzisaij nie jest w stanie podnieśc się z łozka a jądra wyglądają jak pięść. Co może być powodem tego?? Czy jest to normalne czy trzeba dzwonic do lekarza ktory wykonywal operacje. Prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często dochodzi do obrzęku jądra po plastyce przepukliny pachwinowej. W wyniku operacji doszło do obrzęku tkanek okolicy kanału pachwinowego, który uległ zacieśnieniu i przez to nie ma prawidłowego odpływu krwi z jądra. Na jądro zrobić okład z Altacetu, jądro umiejscowić powyżej poziomu ciała (podłożyć ręcznik pod worek mosznowy), stosować leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jesli do dwóch dni obrzęk nie ustapi zgłosić się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem moje lewe jadro jest strasznie opuchniete jest dwa razy wieksze niz w wczesniej pracuje na budowie i czesto siadam na zimnym rusztowaniu rowniez pora ziomowa odczuwam sredni bol brzucha jak i jadra oraz pachwiny !!! niewiem co mam zrobic boje sie ze to Rak jadra :( spedziłem jeden dzien w domu i wygrzewałem sie jadro troche popusciło z opuchlizna czy jest mozliwosc ze jadro jest tylko przeziebione prosze o pomoc:(!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To może być zapalenie jądra, najądra oraz dolegliwość wskutek innej przyczyny. To co mogę poradzić: trzeba udać się do lekarza, który Pana zbada. Warto zrobić jeszcze badanie usg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze panstwa mam straszny problem zbudzilem sie dzis rano ze strasznym bolem jadra lewego nie wiem co mam robic zeby zapobiec temu okropnemu bulowi i opuchliznie czy mam zadzwonic di jakiegos lekaza czy to mi samo przejdzie? Prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem.Od dwóch dni zauważyłem że na mosznie przy prawym jądrze mam jakąś opuchliznę i jak dotykam to odczuwam ból.Ponad to pod tą opuchlizną jest tak jag by jakieś stwardnienie wielkości 5mm.Niepokoję się tym co to może być.Jak można to bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schavek

hmmm nie jestem pewien Zbyszek, ale możliwe że robi ci się wodniak tzw: trzecie jajo.wymaga do zabiegu chirurgicznego, bólu nei ma gdyż jest to wykonywane pod narkozą.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym problemem należy jak najszybciej udać się do specjalisty, najlepiej endokrynologa. Mogło dojść do zablokowania emisji testosteronu z jąder. Lekarz może zalecić terapię hormonalną, a w najgorszym przypadku może dojść do amputacji chorego jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa miesiące temu miałem operację powiązania żyły nasiennej. Rana zagoila się świetnie. Niestety po wyjściu ze szpitala tj. Przy robieniu kroków zacząłem odczuwać ból lewego jądra oraz promieniujacy ból od strony odbytu. Po powrocie do domu miałem lezec jeszcze kilka dni wg. Zaleceń lekarza. Po tych kilku dniach zacząłem wstawać robić zakupy nie działając ciężarów powyżej 5kg. Na wizycie lekarskiej lekarz po obejrzeniu znacznej opuchlizny jądra oraz usg stwierdził wodniak. Zzalecił mi leczenia biseptolem oraz naproxen. Niestety to nic nie pomogło proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×