Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuczenie jądra a nakłuwanie krwiaka


Gość Nikodem95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nikodem95

Witam, w piątek doznałem urazu prawego jądra w wyniku kopnięcia powiększyło się kilkukrotnie (jak na moje oko). Skierowałem się do szpitala specjalistycznego, gdzie czekałem 4 godzinach na przyjęcie przez lekarza który skierował mnie na USG jąder. Po przebadaniu chirurg stwierdził że jądra nie uległo pęknięciu ale pojawił się krwiak i za dwa dni mam udać się na kontrole i przekłucie krwiaka. Własnie wróciłem z kontroli gdzie lekarz był zdziwiony zaleceniami chirurga i powiedział że nie przebija się takich krwiaków bo to nie ma sensu, że on nie jest na tyle duży, a przebicie może skutkować tylko zakażeniem. Przypisał mi maść i kazał poczekać 2,3 tygodnie. Po czym wszystko miałoby wrócić do normy, dodał również że prawdopodobnie było pęknięcie dlatego jądra powiększyło się do około 29ml. Tutaj pojawią się moje pytanie który lekarz ma rację? czy powinienem udać się do innego specjalisty czy poczekać te 2,3 tygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Skoro tak stwierdził lekarz po bezpośrednim badaniu myślę, że trzeba kierować się jego zaleceniami. Jeśli jednak ma Pan w tym względzie wątpliwości zawsze można jeszcze dodatkowo skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×