Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w ściągnięciu napletka


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 13 lat. Od pewnego czasu mam spory problem z penisem. Gdy prącie jest w zwodzie, bardzo ciężko zdjąć mi napletek (posiadam członek nieobrzezany). W dodatku towarzyszy mi przy tym ból. Inny problem to ból żołędzi. Wystarczy że lekko dotknę miejsce w którym ściągnąłem napletek, a szarpie mną ból. Szczególnie lewa strona żołędzi. Prawa tylko trochę. Proszę o szybką odpowiedź co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taki stan może świadczyć o częściowej stulejce lub zbyt wąskim pierścieniu napletka. Trzeba o tym problemie poinformować rodziców i udać się do chirurga dziecięcego. Taki stan może wymagać leczenia zabiegowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CiezkiProblem

Witam. Mam 15 lat. Nie mogę zdjąć napletka, ponieważ zaczyna mnie boleć. Jedynie podczas kompieli mogę zdjąć ale tylko *w stanie spoczynku* ponieważ przy wzwodzie już niestety nie mogę. Gdy sciągnę a penis mi *stanie* to czuje ból po spodem jak by coś sie naciągało. Patrzyłem tam i nie wiem bo mam od napletka taką jak by nie wiem jak to nazwać jest połączone i idzie w kierunku tego otworu, którym oddaje mocz. Kilka lat temu nie sciągałem go i może tego to powód. Dodam też, że jak dotykam żołędzia to czuje straszny ból. Pewnego razu sciągnełem napletek po kąpieli w łóżku i gdy troszkę był na powietrzu to jak dotykałem już bolało mniej. Nie chcę mówić dla rodziców bo się wstydzę */ Jest jakaś rada na mój problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taki stan może świadczyć o zbyt krótkim wędzidełku napletka co może wymagać leczenia zabiegowego. Radzę o tym problemie poinformować rodziców i skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem dziecięcym lub urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 16 lat i mam problem ponieważ nie mogę ściągnąć napletka z żołędzia, w stanie spoczynku schodzi troszeczkę a w wzwodzie tylko do połowy, natomiast sam się nie chowa i trzeba samemu a wtedy czuje ból i muszę czekać aż opadnie. Jeżeli nie robię tego z zamoczonym penisem to nie mogę w ogóle i odczuwam mocniejszy ból proszę o pomoc czy to może być stulejka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taki stan świadczy o występowaniu zbyt wąskiego pierścienia napletka, takiej niecałkowitej stulejce. Taki stan może wymagać korekcji zabiegowej. Najlepiej o tej sytuacji poinformować rodziców i udać się na konsultację do chirurga dziecięcego albo urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój problem polega na tym iż skóra nie schodzi mi z napletka samoczynnie mogę to zrobić sam ale odczuwam wtedy ból, następnie gdy dotknę żołędzie to też odczuwam dyskomfort. Byłem z tym u urologa, lecz on napisał mi notkę iż (teraz przepraszam ale napisał to tak nie wyraźnie, że rozczytać się nie mogę) *Napletek zdejmowany odprowadzający i prowadzący* boję się ponieważ lekarz ten był dość *starej daty* i nie wiem czy zrozumiał mój problem. Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Proszę jeszcze raz udać się z tym problemem do urologa i przedstawić mu swoje wątpliwości. Być może to jakieś niewielkie zwężenie pierścienia napletka, które raczej nie powinno wywoływać problemów seksualnych skoro, napletek schodzi do rowka zażołędnego (czyli jest odprowadzalny jak napisał urolog).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 14 lat ostatnio w internecie dużo czytałem na temat stulejek itp. nigdy nie odprowadzałem napletka samemu nawet nie wiedziałem jak się to robi , wtedy własnie przeczytałem o stulejce . Zmartwiłem się ponieważ myślałem że mnie to napotkało , jednak gdy poszedłem sie wysikać próbowałem zdjąć napletek i udało mi się to samemu , jednakże mam mały problem iż podczas wzwodu nie moge całkowicie zsunąć napletka , jedynie do połowy ponieważ gdy próbuje dalej to zaczyna troche szczypać. Czy to moze być stulejka częściowa? Mam też kolejne pytanie. Podczas gdy pierwszy raz zsunąłem napletek i dotknąłem mój żołądź zaczął mnie szczypać czy to moze być groźne? Czy wystarczy tylko dokładna higiena Mojego penisa? prosze o odpowiedź dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy to może być stulejka częściowa? - Raczej nie nazwałbym to stulejką tylko zwężeniem pierścienia napletka - radzę o tym problemie poinformować rodziców i udać się na konsultację do chirurga dziecięcego - czasami taki stan wymaga leczenia zabiegowego. zsunąłem napletek i dotknąłem mój żołądź zaczął mnie szczypać czy to moze być groźne? Czy wystarczy tylko dokładna higiena Mojego penisa? - To normalne, że jeśli żołądź przez dłuższy czas był przykryty napletkiem to stał się bardziej wrażliwy i może np. szczypać. Oczywiście należyta higiena tej okolicy ciała jest ciągle pożądana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam 13 lat i skórka z penisa nie chce mi zejść podczas mycia się i podczas zwodu. Czy to jest napletek czy po prostu okres dojrzewania ? Ile ma cm przeciętny penis w tym wieku mój ma poniżej 10 cm :* ! Dodam że kiedyś jak miałem nwm 11/12 lat to podczas mycia schodziła skórka :* ! Dzięki z góry!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Jeśli napletek nie schodzi z żołędzia penisa to może świadczyć o występowaniu stulejki lub jest zbyt wąski pierścień napletka. Niestety taki stan może wymagać korekcji zabiegowej. Proszę o tym problemie poinformować rodziców i najlepiej skonsultować się w tej sprawie z chirurgiem dziecięcym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie poniewarz nie wiem czy to dobrze, a mianowicie kiedy mój penis jest w spoczynku to napletek z łatwością mi z niego schdzi i odkrywa żołądź, ale pod nia robi sie w tedy bardzo dużo tej skórki a gdy jest w stanie zwodu nie chce samoistnie schodzić tylko sam muszę ją zsuwać i sprawia mi to lekki ból a sama żołądź robi się sina i nabrzmiała i nie wiem czy to tak ma być &#9785*. Dodam tylko ze mam duży nadmiar napletka na penisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×