Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niegojąca się blizna po haluksie


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem 5 miesięcy po operacji haluksa w miejscu nacięcia dalej utrzymuje się rana, o długości 1cm, która dalej jest nie zagojona. Co tydzień chodzę do chirurga, zero efektów. Chirurg powiedział, że wycieka osocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W takim wypadku dobrze byłoby skoro wycieka jakiś płyn z rany pobrać posiew na badanie mikrobiologiczne z oznaczeniem antybiogramu. Rana może być zakażona dlatego się nie goi. O wszystkim musi zadecydować chirurg prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po operacji haluksa, miałam robione wyniki z krwi, ponieważ z rany wycieka płyn. Doktor stwierdził, że jest to zapalenie kaletki, dlatego to tak długo się goi. Jestem po operacji już pięć miesięcy. Oto moje wyniki: Leukocyty 9,6 tys Erytrocyty 4,5 mln Hemoglobina 14,6 g MCV 94 fl MCH 32 pg MCHC 34,3 g Płytki krwi 258 tys RDW-CV 12,9 % MPV 10,0 fl Neutrofile 7,48 tys Limfocyty 1,48 tys Monocyty 0,43 tys Eozynofile 0,09 tys Bazofile 0,1 tys Neutrofile 72,8 % Limfocyty 15,5 % Monocyty 4,5 % Eozynofile 0,9 % Bazofile 0,9 % Mocznik (ICD-9: N13) 34,65 mg Keratynina (ICD-9: M37) 0,45 mg eGFR (ICD-9: M37) *90 ml/min/1,73m2 Glukoza (ICD-9: L43) 124 mg CRP (ICD-9: l81) 1,17 mg Czy po tym można osądzić czy jest bakteria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 5 miesięcy temu miałam operację haluksa, rana do tej pory się nie zagoiła. Jest o długości około 1cm, wyciek z rany jest za mały, aby zrobić posiew mikrobiologiczny. Miejsce wycięcia jest zaczerwienione i boli. Kiedy trochę pochodzę to się *otwiera*, a w nocy ponownie się *zamyka*. Resztę cięć, które miałam są zagojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Nawet jeśli wyciek z rany jest niewielki nie powinno być problemu z pobraniem posiewu na badanie mikrobiologiczne. Jeśli rana będzie otwarta proszę w tym czasie skontaktować się z pracownią mikrobiologiczną lub poradnią chirurgiczną, gdzie zostanie pobrany posiew (można taki posiew też wykonać prywatnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×