Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w ściągnięciu napletka po operacji stulejki i obięciu wędzidełka


Gość kimono

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem tu niedawno, ale watek zniknal, z powodu klopotow technicznych podobno. Mailowo zostalem poproszony o napisanie raz jeszcze 10 dni temu mialem dwustronna plastyke praca z powodu stulejki oraz obciecie wedzidelka. Po zabiegu byla silna opuchlizna, krwiak. w piatek bylem na kontroli, dostalem antybiotyk, mialem robic oklady z rivanolu, lekarz powiedzial,ze nie jest zle. Mowil tez by sciagac skorke na tyle, na ile sie da. W niedziele bylo juz wszystko ok, mozna bylo sprobowac sciagnac skorke, niestety nie udaje sie to. Widze tylko bardzo malo zoladz, mniej niz przed zabiegiem. po dwoch stronach czuje szwy, mam wrazenie, ze jakby byly grubsze, twarde, albo po prostu skroka bardziej zeszla w dol. Ale boje sie jeszcze mocniej pociagnac. Co mam robic? Czy to normalne, ze jeszcze nie schodzi skorka? Mam lignocainum, ale jak to smarowac, w jakich miejscach? Czy probowac mimo bolu sciagnac, czy raczej sie wstrzymac? Kiedys czytalem, ze za 2-3 tygodnie powinna w koncu zejsc, ale... czy moze tez byc tak, ze skora sie jakos zrosnie, przez co zrobi sie ciasna? Chodzi tez o higiene, nie mam za bardzo jak sie dostac do srodka by to wymyc. Co Pan doktor radzi? Robie oklady z rivanolu, na opuchlizne pomoglo, moze dalej pomoze? Wizyte kontrolna mam za 10 dni, nie chce siedziec bezczynnie, a moj lekarz jest na urlopie, przez co pozwalam sobie napisac tutaj. Boje sie tez, ze przez brak cwiczen, skora sie zrosnie, czy cos i zabieg bedzie musial zostac powtorzony lub bede musial byc calkowicie obrzezany, czego nie chce, no i przez co bede musial wydac znow pieniadze. Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy to normalne, ze jeszcze nie schodzi skorka? - Tak, to wczesny okres pooperacyjny. Mam lignocainum, ale jak to smarowac, w jakich miejscach? - Cały żołądź i napletek. Czy probowac mimo bolu sciagnac, czy raczej sie wstrzymac? - Próbować mimo bólu, ale z umiarem. Kiedys czytalem, ze za 2-3 tygodnie powinna w koncu zejsc, ale... czy moze tez byc tak, ze skora sie jakos zrosnie, przez co zrobi sie ciasna? - Proszę ćwiczyć, a na pewno systematycznie wszystko wróci do normy. Robie oklady z rivanolu, na opuchlizne pomoglo, moze dalej pomoze? - Tak można robić okłady z Rivanolu lub oktenidyny. Na pewno takie okłady pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po zabiegu tydzień, jutro idę na wizytę kontrolną chodzi mi głównie o to, że wypadły mi już prawie wszystkie szwy, boli mnie tylko to jak mi się czasem wbijały końcówki nici w żołądź a ogólnie ze wzwodami nie miałem problemy, kiedy jest w stanie zwisu skórka daje radę zejść ale kiedy jest we wzwodzie jest problem jak mnie boli kiedy naciągam skórę czym to est spowodowane? tym, że mam jeszcze jakieś szwy czy tym, że zabieg został źle wykonany ? boję się bardzo o to drugie i o to, że szwy tak szybko wypadły (miałem te wchłaniane czy jakoś tak) Miałem stulejkę gdzie nie mogłem zdjąć skórki kiedy ją odprowadziłem było tylko ujście cewki, teraz po operacji widzę cewkę i troszeczkę żołędzie, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To bardzo wczesny okres pooperacyjny i nie można jeszcze osądzać jaki jest końcowy efekt zabiegu. W chwili obecnej to co Pan opisuje jest normalną sytuacją. Proszę już powoli ćwiczyć napletek i dopiero po około miesiącu okaże się jaki jest efekt pooperacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×