Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w wewnętrznej części ud, podbrzusza i prawej strony brzucha


Gość Leon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakieś 5 m-c temu podczas grania w piłkę nożną zdarzyła mi się kontuzja. Niestety nie zachowałem się mądrze i przez jakiś czas pomimo bólu nadal grałem. Po około tygodniu zaczęło boleć zdecydowanie bardziej i zrobiłem przerwę. Poszedłem do lekarza - ortopedy dopiero po około 1 m-c (myślałem że odpoczynek od grania wystarczy), bez żadnych badań (tylko na podstawie rozmowy, mniej więcej tego co tu napisałem) stwierdził nadwyrężenie mięśni i wysłał na rehabilitacje, które praktycznie nic mi nie dają. Na pytanie kiedy przejdzie, lekarz odpowiada - nie wiadomo. Czy to możliwe, że nadwyrężenie tyle trwa? Nie pracuję fizycznie, nie przeciążam tych mięśni. Dlaczego nie przechodzi? Może to nie jest nadwyrężenie? Ból jest bardzo lekki lub w ogóle go nie ma gdy leżę, siedzę i narasta do bardzo silnego przy gwałtownych ruchach (bieganie, skoki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam praktycznie identyczny przypadek i u mnie to już trwa 2 mce. też zdazyło mi się to podczas meczu piłki nożnej...byłem u rehabilitantów zagłębia lubin, ortopedów i 2 tyg chodziłem na rehabilitacje...nadal nic*/ czy to możliwe ze prezeciązenie mięśni tak długo trawa i się tak wolno regeneruje...boli mnie dokładnie w centralnym punkcie na kości łonowej.np przy podaniach piłki,startach ,czy zwrotach.prosze o pomoc!!!pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może niestety być. Bóle mogą utrzymywać się bardzo długo, miesiącami. Proszę jeszcze skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym, aby wykluczyć przepuklinę pachwinową. Może uda się opanować ból przy zastosowaniu blokady nerwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cierpię na podobne bóle, do dzisiaj nie jestem pewien czy to nie od jelita, ale tak sobie dedukuję i... ...dużo pracuję prawą ręko, nadwyrężam ją i podczas pracy czuję jak ściskają mi się wszystkie mięśnie z prawej strony brzucha aż pod pachę, a wygląda to tak lekko opuchła mi prawa strona- z przodu(jakby prawy rząd mięśni), czasami bok no i od kilku dni plecy od łopatki aż na sam dół przy kręgosłupie. Ból zwiększa się jak się najem, a przy połykaniu np. wody boli jakby hmm... taki pręg przy kręgosłupie od końca klatki aż na dół też po prawej stronie. I moje pytanie - czy to może być nadwyrężenie mięśni??, czy mięśnie po zbyt długim wysiłku mogą napuchnąć??, a może to od kręgosłupa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mam podobny przypadek bo w jednym tyg. mialam st*uczona kosc w stopie i nie cw a poem skrecilam kostke na treningu na pierwszym. gdy przyszlam do szkoly na wf skakalysmy z dziewczynami w dal (na ocene) i po wg zaczely mnie straszniebolec udac i narastac silny bol brzucha . nie moge juz sapac 2 noce bo tak starsznei boli .. co mam robicc .??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mam podobny przypadek bo w jednym tyg. mialam stuczona kosc w stopie i nie cw a potem skrecilam kostke na treningu na pierwszym. gdy przyszlam do szkoly na wf skakalysmy z dziewczynami w dal (na ocene) i po zaczely mnie straszniebolec udac i narastac silny bol brzucha . nie moge juz sapac 2 noce bo tak starsznei boli .. co mam robicc .??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×