Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uchyłki w przewodzie pokarmowym a gastrotomia


Gość lisztt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość liszttrans@interia.pl

Moja mama 76 lat ma chorobę -achalazja przewodu pokarmowego -ma problem z połykaniem Byłam z nią w Łodzi w szpitalu na ul: Kopcińskiego na oddziale gastroentrologi gdzie jest miła obsługa MEDYCZNA TEGO ODDZIAŁU-Nie udalo się zrobić gastroskopi przelyku i zrobiono tomograf przełyku w ten piątek mam zadzwonić i spytać co jest opisane na zdięciu tomogreu. Wypisie z szpitala napisali ze propnują zeby założyć gastrotomie. Prosze o rade czy CZY JEST DUŻE RYZYKO OPEROWNIA UCHYŁKÓW CZY SĄ NOWOCZESNE METODY WYKONYWANIA OPERACJI- CZY PIERW PODAĆ MAME ZABIEGOWI GASTROTOMI , A POZNIEJ USUNĄĆ UCHYŁKI JAK BYŁO NAJLEPIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Troszkę pisze Pani chaotycznie i bez powiązań i z błędami merytorycznymi. Najpierw pisze Pani o achalazji przełyku, potem o uchyłkach (nie wiem konkretnie gdzie), o zakładaniu gastrotomii (chyba gastrostomii!?). Proszę spokojnie opisać kliniczne aspekty problemów Pani mamy, najlepiej z podaniem konkretnych wyników badań obrazowych. I proszę nie stosować dużych liter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pan doktor rację piasłasm z pamięci - z karty informacyjnej z leczenia szpitalnego12,06.2014 . Rozpoznanie K22.0 Inne choroby przełyku-Achalazja wpustu - Tomografia komputerowa klatki piersiowej - badanie w toku. Badanie endoskopowe gastroskopia badanie wykonano w znieczuleniu ogólnym.Nie udało się przeprowadzić aparatu przez górny zwieracz przełyku.Błona śluzowa makroskopowo bez zmian- skurcz?zniekształcony przez uchylki przełyk? -Zalecenie Prosimy skontaktować się z kliniką za okolo 7 dni celem uzyskania opisu TK klatki piersiowej.Dalsze decyzje po uzyskaniu opisu. Wskazane chirurgiczne wykonanie gastrostomi odżywczej. Mam nadzeje ,że bardziej to jest zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×