Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy rozstęp mięśni prostych brzucha musi być przeprowadzony operacyjnie?


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Miesiąc twemu lekarz rodzinny (ogólny) wykrył u mnie przepukline brzuszna kresy białej i skierował mnie do Poradni Chirurgicznej abym skonsultowała to z lekarzem i podjeła się zabiegowi. Byłam u dwóch lekarzy chirurgów i jeden z nach powiedział że to nie jest do końca przepuklina tylko rozstęp mięśni prostych brzucha i musi być operowane i nawet dał mi zsierowanie do szpitala na zabieg. A drugi chirurg poinformował mnie że ta operacja jest ciężka i decyzja o tej operacji powinna być bardzo skutecznie przemyślana nie po chopnie podjęta i oznajmił mi że on się tego nie podejmnie. Mam pytanie co ma z Tym robić. Co mam myśleć po tych odpowiedziach lekarzy. Proszę o odpowiedz z pana strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Po pierwsze trudno cokolwiek podpowiedzieć nie wiedząc jak w badaniu ten roztęp mięśni wygląda. Jeśli sprawia to dolegliwości to najlepiej skorygować wadę. Jednak decyzja należy do Pani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sprawia mi to dolegrowisc poniewaz jestem chuda tylko wlasnie ten odstający brzuch wyglada felernie nie moge nic na siebie wlożyc jak nosiłasm rozmiat M albo L tak teraz mosze XL albo XXL zalezy od ubrania i dlatego chciala bym sie tego pozbyc. czy zabieg ten jest skomplikowany i czy to jest trudna sytuacja do podjecia. da rady to w ogle zoperowac.prosze o odpowidz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie. Jestm z woj. Lubuskiego i chcialabym sie wlanie operowac i chcialabym zeby pan dal mi jakies namiary na szpital ktory dobrze mi to zoperuje. chyba ze w innym blizszym wojewodztwie taki cos robia.czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półtora roku temu miałam operację usunięcia guzów mięśnia prawego mieśnia prostego brzucha (niewiadomo dlaczego powstały ale po wycięciu okazały się łagodne o charakterze blizn). została mi po tym brzydka blizna na ok 12 cm długości. Po operacji wydawało się , że będzie cieniutka a teraz ma szerokość od 5 do 9 mm. Ponieważ znów wyczułam jakieś zgrubienia (powyżej blizny) poszłam na usg powłok jamy brzusznej. tym razem lekarz stwierdził u mnie przepuklinę - przestrzeń w otrzewnej 11 mm, ale wyrażnie widzę wybrzuszenie pod skórą, Na razie nie mam dolegliwości. czasem delikatne kłucie. pięć lat temu miałam też cesarkę. chcę się tego jak najszybciej pozbyć. Podejrzewam , że operacji nie uniknę. jutro idę po skierowanie do chirurga, ale boję się leczyć w lokalnym szpitalu. chciałabym to załatwić szybko i fachowo. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×