Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięta skóra w okolicy odbytu i między pośladkami


Gość Urszula z Wrocławia

Rekomendowane odpowiedzi

Od połowy grudnia, dokucza mi swędzenie, pękający naskórek po czym następuje pieczenie w okolicy odbytu. Na drugi dzień wszystko jest zagojone i sytuacja się powtarza. Najpierw nasilające się swędzenie, następnie uszkodzenie naskórka i ponowne pieczenie. Objawy nasilają się w nocy. Generalnie nie mam żadnych bóli brzucha czy jelit, żadnego krwawienia też nie zauważyłem. Najpierw zacząłem stosować SUDOCREM. Maść bez recepty, do nabycia wszędzie nawet w markecie na kosmetykach dla niemowląt, nie droga. Bardzo łagodzi świąd, ale nie leczy (chyba). Następne po co sięgnąłem to MAŚĆ TRANOWA. Jej używałem nie długo więc trudno powiedzieć czy działała. W sumie tylko miała przyspieszać gojenie. W tym samym czasie zastosowałem serie (10 dni) czopki PROKTIS M tak na wszelki wypadek jeśli by coś się działo w jelitach. 1 czopek na noc. Znaczne ukojenie odczułem kiedy wpadłem na pomysł przemywania mocno ciepłym naparem z szałwii i rumianku. Zatrzymywało to świąd na prawie 8h. Zmieniłem również dietę. Odstawiłem cukry, ograniczyłem kawę do jednej w tygodniu, oraz alkohol chociaż tego nigdy dużo nie piłem zwykle 1 piwo w weekend. Dużo wody, więcej owoców i kwaśnych rzeczy typu ogórki kiszone, kapusta kiszona, jabłka. barszcz. Zacząłem również pić zioła CANDIGO na wypadek gdyby dolegliwości były wywoływane przez grzyba. Obecnie świąd oraz pęknięcia pojawiają się rzadziej. niekiedy mam spokój przez kilka dni. Stosuję to wszystko codziennie. Oprócz czopków i maści tranowej. Obecnie zaopatrzyłem się jeszcze w maść PROPOLISOWĄ 7% oraz w TORMENTIOL (który ma silne właściwości bakteriobójcze) Nie zamierzam łatwo się poddać. Oczywiście nie wykluczam wizyty u lekarza, ale póki co widzę coraz większą poprawę więc działam. Oczywiście należy też pamiętać o podmywaniu się po każdym wypróżnieniu oraz rano i wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Gość /GA.Skorzystałem z porady-efekty rewelacyjne.Szkoda,ze żaden lekarz u którego byłem nie polecił tej maści .

Maść tranowa w tubce kosztuje niecałe 5zł.Polecam wszystkim cierpiącym!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam ten problem z pękniętą skórką nad odbytem i walczyłam bezskutecznie przez kilka miesięcy, stosując różne maści (tranową, tormentiol, sudocrem itp). W końcu poszłam do lekarza, który przepisał mi maść Pimafucort. Zgodnie z zaleceniem miałam ją stosować przez 10 dni, następne 10 dni przerwa i tak do skutku (miejsce to było już zaognione). Już podczas drugiej serii nastąpiła zdecydowana poprawa. Niestety, po jakimś czasie problem powrócił, więc zastosowałam tę maść ponownie. Doszłam do wniosku, że w tym miejscu skórka jest cienka, bardzo delikatna i wysuszona i dlatego pęka. Żeby temu zapobiec, po każdym myciu i wysuszeniu ręcznikiem papierowym, smaruję zwykłą WAZELINĄ i od kilku lat mam spokój, problem nie wraca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×