Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięta skóra w okolicy odbytu i między pośladkami


Gość Urszula z Wrocławia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Urszula z Wrocławia

Od wielu lat mam problemy z wypróżnianiem. Stosuję różne metody, by radzić sobie z tą dolegliwością. Nie odnoszę długotrwałych rezultatów, a tylko doraźne. Trzy miesiące temu, (po kilku dniach niewypróżniania) oddałam kał, w którym czułam ostre niestrawione resztki pokarmu, które z kolei poraniły mi skórę odbytu. Pojawiła się również krew.Krwawienie szybko ustało, ale rana została. Pozostał również ból, który promieniował do środka odbytu, a także na zewnątrz daleko na pośladki Udałam się do chirurga, który zapisał mi maść z antybiotykiem i uprzedził, że tą maść będę stosowała co najmniej przez pół roku, bo to są miejsca, które się wolno i uciążliwie goją. Kolonoskopia i bezpośrednie badanie nie wykazały innych zmian chorobowych. Czy lekarz miał rację? Czy rzeczywiście można tak długo stosować antybiotyk? Do tej pory skóra na odbycie jakby się zgoiła, ale pęknięcia między pośladkami się utrzymują. Pęknięcia bolą cały czas, ale najbardziej podczas mycia. Używam szarego mydła i staram się wysuszać szczelinę chusteczkami higienicznymi. Proszę o odpowiedź, bo boję się, że może się to przerodzić w coś gorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie takie same dolegliwosci,smaruje roznymi kremami, przynosza tylko krotkotrwale ukojenie,w wyproznianiy pomaga dieta bogata w blonnik,najlesze sa otreby pszenne,ja jem codziennie,2-3 lyzeczki dodaje do jogurty,wyproznianie jest wtedy bezbolesne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IGA z Warszawy  13.07.2009

Mój mąż miał taki sam problem,ale bez pękniętych pośladków.Pęknięcie przy odbycie było dużę i b.bolesne,skura w tej okolicy mocno zaróżowiona. Teraz minął tydzień jak zastosowaliśmy maść TRANOWĄ,która bardzo szybko wyleczyła ten problem,pęknięcie ladnie się zagoiło a zaczerwienienie powoli blednie.Plecam tę maść wszystkim do tego rodzaju problemow. Jest b.tania bez recepty,leczy skutecznie odparzenia,odleżyny,pęknięcia opuszków palcy,odmrożenia itp.Przed położeniem naści okolice odbytu przemyć najpierw rumiankiem,osuszyć skurę i posmarować.Na majtki założyć najlepiej podpaskę lub tp. Odpisz jak zaskutkowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podaję kilka przepisów na maści robione w aptece, stare - ale sprawdzone. Są to maści o działaniu przeciwbakteryjnym, ściągjącym i gojącym. Rp. Bismuthi subcarbonici 40,0 Ungt. Olei Jecoris Aselli ad 200,0 M.f.ung. Rp. Hydrocortisoni 0,25 Bismuthi subcarbonici 5,0 Zinci oxydati 4,0 Linomag liquidi 10,0 Aquae destillatae 30,0 Lanolini anhydrici Eucerini aa ad 100,0 M.f.ung. Rp. Bismuthi subnitrici 20,0 Anaesthesini 6,0 Eucerini ad 100,0 M.f.ung. Rp. Vitamini A liquidi 200 000 j.m. Vinilini (Balsam Szostakowskiego) 25,0 Lanolini 42,6 Vaselini albi ad 100,0 M.f.ung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od ponad roku mam ten sam problem małe pęknięcia wokół odbytu.Tak jak u większości z was ranki nie zagoiły się po mimo że używałam specjalnych maści.Podczas załatwiania się przy zaparciach odczówam lekki ból czasem też pojawia się krew.Już sama nie wiem co mam robić tym bardziej że mieszkam za granicąi tutejsi lekarze nie są zbyt *dobrzy* delikatnie ujmując nie potrafili mi pomóc czy z tym czy innym schorzeniem:/mam 23lata a od kilku stale na coś choruję nie mam już do tego wszystkiego siły:( :( nie długo jadę na urlop mam nadzieję że będąc w Polsce znajdzie się lekarz który mi pomoże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiitam wszystkich..nie moge sobie poradzic z moimi problemami:( Hemoroidy Szelina odbytu Grzybica odbytu i Pekniecie miedzy posladkami Lekarze przepisuja mi od paru miesiecy rozne masci,czopki i nie ma poprawy tylko jest gorzej.Nie wiem juz co robic????? Przyczyna najprawdopodobniej byly leki na serce,ale sama odstawilam je bo nasilaly sie objawy i krew bardziej leciala z odbytu.Nie musze opisywac jak BARDZO komplikuje mi to zycie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr. hide

Polecam masc triderm. Ciezko dostepna na recepte, ala naprawde dzizla cuda, a te wasze wypadanie odbytu, szczeliny i pekania bierze sie ze zbyt intensywnych stosunkow analnych bez odpowiedniego nawilzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia ! Twój synek jest mały . Musisz dbac więcej o niego i poswięcaj mu więcej czasu . Pamiętaj o podawaniu mu wody nP* z kopru i inne ziołowe herbatki. Nie pozwól ,aby dopuścić do zaparć .On jest malutki ty Gosiu musisz o tym pamiętać -on tego nie rozumie tylko z pewnoscią sprawia mu to ból. Jeżeli lekarz rodzinny nie pomoże udaj się do Proktologa. Pozdrawiam twojego synka. Jus.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, Mój syn jest regularnie dopajany. Niestety lekarz rodzinny nie pomógł, wg niego to tylko odparzenie. Całą sytuację wiąże ze zmianą mleka - z nutramigenu na enfamil ar - ponieważ trzy dni później zaczęły się śmierdzące kupy i wystąpił ten problem. Mleko zostało natychmiast odstawione, ale problem został. Do proktologa jesteśmy umówieni za 2 tygodnie, a do alergologa mamy wizytę we wtorek. Może polecicie doraźnie jakąś maść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alergolog też potwierdził,że to odparzenie z powodu zmiany mleka. Pediatra zalecił podawanie porcji mleka bez stopniowania (czyli łączenia nutramigenu z enfamilem), co przyczyniło się do zmiany kwasowość kału (pH), a tym samym do odparzenia. Przepisano mi tormentiol, który stosuję u dziecka od dwóch dni i już jest widoczna poprawa. [Informacja dla mam, które borykają się z tym samym problemem co ja]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonały jest również linomag krem lub maść(mocniejsza),wychowałam 2 dzieci,starsza córka od urodzenia miała problem ze skórą i nietolerancję mleka, dopiero w warszawie dowiedziałam się że to lekkie atopowe zapalenie skóry, bo co bym nie stosowała skóra była sucha,dopiero jak przeszła na mleko sojowe poprawiło się,linomag był nierozłącznym przyjacielem:),ale tormentiol też stosowałam-pomagał, nigdy nie słyszałam,żeby był niebezpieczny.jak nic nie pomaga to próbujemy wielu środków, bo przecież wszystkie leki mają właściwości uboczne.trzeba też zwrócić uwagę czy dziecku się ulewa,niestety jeśli tak to również ph kupek będzie wciąż podrażniało skórę i powodowało odparzenia,mleko sojowe może być rozwiązaniem,nie pozwólmy aby lekarz próbował jakie mleko będzie lepsze.mnie lekarz zapytał jak nazywa się osesek krowy i cz moje dziecko też jest cielaczkiem kiedy miałam wątpliwości do soji,moja córka ma teraz 14 lat jest piękną dziewczyną o bardzo gęstych włosach,druga młodsza córkę karmiłam piersią 1,6roku ale soję polecam rozwiazała problem odparzeń i ulewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwester

Witam. Napiszę, jak ja sobie poradziłem ze świądem. Przede wszystkim należy wyregulować organizm tak, by wypróżniać się rano. najlepiej zjeść wieczorem przed snem spore jabłko. Stolec najlepiej jakby był miękki. Po oddaniu stolca podmywamy się letnią wodą (zawsze!) i mydłem biały jeleń, który można kupić w rosmanie. Nie wycieramy pupy tylko suszymy suszarką!!!! Następnie spryskujemy odbyt preparatem octenisept spray, który jest w każdej aptece bez recepty. Leżymy na brzuchu przynajmniej 10 min by ten spray sobie trochę podziałał. Przy pierwszym stosowaniu może trochę piec ale po kilku pieczenie się zmniejsza potem tylko czujemy ciepełko w tych okolicach. Ten spray działa ok godziny więc jak ktoś ma czas to może i godzinę sobie tak poleżeć jak rano nie ma czasu to powtarzamy ten zabieg wieczorem przed snem gdy czasu jest więcej. zarówno rano jak i wieczorem po zastosowaniu tego sprayu smarujemy w następnej kolejności odbyt maścią L3 prurigo, maść dostępna bez recepty. To bezpieczna maść, którą można stosować kilka razy dziennie, powinna być częścią naszej higieny codziennej. Świąd mija bardzo szybko po jej zastosowaniu. Po około 2 tygodniach odstawiamy spray natomiast na noc smarujemy się maścią cicaplast jest dość droga, ale regeneruje naskórek i sprawia że odbyt szybciej zdrowieje. Cicaplast stosujemy ok 2 tygodni na noc. potem stosujemy już tylko L3 prurigo. Wszystkie te zabiegi stosujemy gdy nasz świąd jest idiopatyczny czyli nie znamy jego dokładnych przyczyn. Pamiętamy w tedy o nie przegrzewaniu pupy a faceci zamieniają slipy na bokserki. W nocy najlepiej spać z gołą pupą. Jeśli mamy podejrzenia że w bokserkach środkowy szef nam drażni odbyt bokserki zakładamy na lewą stronę. Pupę myjemy 2-3 razy w ciągu dnia, zawsze białym jeleniem i zawsze osuszamy suszarką do włosów. Czasem jest tak, że mamy wtórne zakażenie grzybicą, drapanie może to np.spowodować, w tedy do kuracji włączamy clotrimazolum, to specjalny krem do stosowania na błony śluzowe odbytu. Przez pierwszy miesiąc zamiast L3, po każdym podmyciu stosujemy clotrimazolum, po miesiącu przechodzimy do zabiegów takich jak pisałem wyżej. Pamiętajmy o diecie. Ograniczamy cukier. O czekoladzie czy cukierkach zapominamy. Nie jemy serów żółtych, twarożków waniliowych (tym bardziej wanilinowych) nie piejmy mleka UHT i cocacoli. Jemy dużo kasz, dużo warzyw, (kasza gryczana plus warzywa na patelnię to szybki sposób na obiad) Piejmy dużo wody (najlepsza Muszynianka) przynajmniej butelka1.5L dziennie. Herbatę zamieniamy na zieloną bez dodatków i sztucznych aromatów. Staramy się nie siedzieć w jednym miejscu, gdyż po miesiącach walki ze świądem nasza skóra jest tkliwa. W zimę panowie kalesony zakładają dopiero poniżej -5 stopni. W pracy je zdejmujemy by nie przegrzewać tyłka. W lato nosimy luźne szorty i nawilżony papier toaletowy najlepiej rumiankowy przy sobie, jest dostępny w każdej biedronce. Gdy tylko czujemy w pracy, że pupa staje się wilgotna, lekko wycieramy tym papierem, potem lekko osuszamy (jeśli nie mamy suszarki) ręcznikiem papierowym (miękkim!) i smarujemy ponownie L3 prurigo. Ja tak pozbyłem się (na razie) świądu. Dodam, że leczyli mnie różni proktolodzy... natomiast po latach walki sam doprowadziłem moją pupę do względnego porządku i czuję się zobowiązany Wam to napisać, gdyż wiem jakie to jest cierpienie i kompleks. pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córeczka ma małe ranki przy odbycie, które znikają bardzo szybko po 2 tygodniach dbania o to to wszystko znikło aż pewnego dnia znowu maleńka ranka na godzinie 12. Zauważyłam iż po spożyciu większej ilości np. mleka , jogurtu itp. problem powraca. Czy to może być skutek jakiejś nietolerancji pokarmowej. Dodam iż przez 3 lata życia mojej córeczki nie było problemu z zaparciami , pęknięciami i rynkami. Skąd to się bierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×