Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie wieloodłamowe nasady dolnej kości promieniowej


Gość Daniel K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel K

Witam, mam 21 Lat, w środe dostałem poważnego urazu nadgarstka, mianowicie spadłem na hali sportowej wykonując salto całym ciężarem ciała na jedną ręke.*/ Pojechałem niezwłocznie na izbę przyjęć, i do chirurga, wynik RTG był taki : -Złamanie wieloodłamowe nasady dolnej kości promieniowej . Leczenie zastosowane to Repozycja na stole zabiegowym Sokołowskiego i Gips 6 tygodni. RTG kontrolne po zastygnięciu gipsu wykazało poprawność nastawienia, jednak jakiś mały odłam został. Moje pytanie wiąże się co do Waszych przeczuć i opinii co do leczenia tego, jakie wskazówki, co mam teraz robić z tą ręką?? Ruszać palcami czy nie, zginać ją w łokciu czy cały czas na Temblaku??? Dostałem też lek Aescin 3x2 na Dzień. Kiedy ta ręka ma szanse sprawności, czy na gipsie się skończy??? Jak spać, w jakiej bezpiecznej pozycji do tego typu złamania??? I Najważniejsze... Jakie są objawy gojenia się, Zrastania, i czy boleć czasem mnie to może?? Prosze pomóżcie mi..... Z góry Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ból może występować. Najlepiej spać tak, aby nie przygniatać ręki. W łokciu można zginać, ruszać palcami też. Oczywiście bez szaleństw, ale chodzi o lepsze ukrwienie kończyny, co przyśpieszy proces zrostu kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×