Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Słabe naczynia krwionośne


Gość Łucja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata i od kilku lat problemy z pękającymi drobnymi naczyniami krwionośnymi. Gdy pojawił mi się pierwszy żylak poszłam do specjalisty, który po badaniu stwierdził, że krążenie w kończynach dolnych mam jak najbardziej prawidłowe i może być to tylko jednostkowy przypadek. Mnie jednak martwi fakt, że oprócz tego żylaka mam na nogach niezliczoną ilość popękanych naczynek, a co gorsza cała skóra jest usiana miniaturowymi popękanymi naczyniami, ok.0.5 milimetra. Nigdzie indziej nie mam takiego problemu, to wygląda strasznie. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale resztę żył mam umieszczoną bardzo płytko pod skórą, widać je bardzo wyraźnie. Zawsze miałam słabe naczynia krwionośne, łatwo robią mi się siniaki, brałam cyclo3 fort. Nie mam nadwagi, jestem młoda, resztę skóry na ciele mam bez zarzutu. Proszę pomóżcie, bo nie wiem co z tym zrobić. Boję się, że za 10 lat nie będę w stanie się rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem, jedyny ratunkiem na znikniecie juz popekanych naczynek jest skleroterapia ktora juz wielkorotnie stosowalam i naprawde daje swietne wyniki a takze stosowanie tabletek ziolowych ktore wzmacniaja naczynia krwionosne nazywaja sie varixnial do nabycia w aptece bez recepty. 1 tabletka dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz tylko ostrykiwac naczynka niestety to nie jest refundowane przez NFZ.Ja po pierwszym dziecku miałam troszeczje a po drugim oj strasznie a po trzecim jestem skazana na noszenie tylko spodni tragedia .Jak robi sie ciepło czyli wiosna lato to jestem poprostu zła ,bo ile mozna w spodniach tymbardziej ze najwiecej mam popekanych naczyn przy kostkach poprostu granatowe nogi.Kiedys chodzilam na ostrykiwanie ale nic nie dalo bo wyszly w innym miejscu TRAGEDIA.Teraz ide na kolejną operacje zylakow czyli 3 .i ciagle mam nadzieje ze bedzie ciut lepiej:)Zawsze sie zastanawiam czy ktos ma tak ochydne nogi jak ja :::(pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 18 lat i od kilku lat pojawiały mi sie pajączki na skórze, głównie w okolicy ud ale nie tylko. pojawiły mi się na twarzy, ramionach, plecach... boję sie że za kilka lat bede wyglądać jak jakies monstrum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pierwsze pajączki jak tylko zaczynają się pojawiać smaruję je żelem galvenox soft. Tak po tygodniu są wyraźne mniejsze i nowe raczej już nie wyskakują. Ten żel ma w składzie dobesylan wapnia, który usprawnia przepływ krwi i limfy oraz zmniejsza kruchość naczyń. Ponadto przy takich skłonnościach jak twoje warto też zmienić styl życia (typu buty na wysokim obcasie, otyłość itp) i odpowiednio się odżywiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam zabieg usuwania dużych żylaków w Klinice w Warszawie. Jeździłam tam prawie pół roku. Ostatni zabieg miałam w czerwcu 2017 i do dzisiaj 08.10.2017 mam ogromny siniak, który nie chce zniknąć ( nie boli i nie ma zgrubień) ale jest wstrętny- moim zamiarem było poprawić estetykę nóg a stały się jeszcze gorsze na wyjazdy i sam zabieg wydałam ponad 7000 zł - może nie ma żylaków ale ten siniec nie pozwala mi nadal nosić sukienek bez nałożenia na nogi grubej warstwy Dermacolu. Z uwagi na to, że żyły nie były proste bo były po 3 operacjach standardowego usuwania żylaków (wyrywania) lekarz zdecydował o trzech metodach para wodna+laser+skleroterapia. Czy ktoś miał podobnie? i jak dużo czasu upłynęło od jego zniknięcia? Jak sobie radzić z usunięciem tego a nie maskowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×