Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skrzywienie przegrody nosa


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałam prosic o opinie czy skrzywienie przegrody nosa moze miec zwiazek z oddechem .. Tz ,uraz miałam w dziecinstwie ,i nie przeszkadzało mi to w niczym ,kiedys tylko laryngolog wspomniała ze mam mała przetoke ??? Teraz mam problem z oddechem i chcialabym poprawic swa sprawnosc . , ,wystepuje u mnie dusznosc wysiłkowa ,pozatym mam astme aspirynowa ? Oto wyniki .gazometrii ,/krew pobierana z ucha / pH 7,451 norma 7.35-7.45 pCO2 73,6 norma 35.0-45.0 mmHg pO2 30,7 norma 65.0-100.0 mmHg [HCO3 20,9 norma 22.0-27.0 BE minus 3 o2 sat 95,3 Mam 40 lat ,, Nie wiem czy te wyniki sa niepokojace ,spirometria kiedys 75 % teraz lepsza ale nie wiem ile ,,, Do lekarza mam w kwietniu ,,i tak sama szukam dlaczego pogarsza mi sie oddech ,dlatego postanowiłam zrobic rtg zatok /nigdy nie miałam / Wynik zatoki oboczne nosa powietrzne skrzywienie przetoki nosa . Czy takie rtg ,moze miec zwiazek z odechem i warto jeszcze pójsc do laryngologa ,,a moze to slepy trop i bez sensu szukam w tym kierunku . Prosze o opinie pozdrawiam Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto z tym problemem udać się do laryngologa. Skrzywiona przegroda nosa oczywiście może utrudniać oddychanie. Po badaniu laryngolog określi czy rzeczywiście te skrzywienie może mieć znaczny wpływ na prawidłową funkcję oddechową organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×