Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy torbiele na jajniku mogą dawać objawy bólu odbytu?


Gość Wiktoria

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiktoria

Witam! Moje pytanie dotyczy tego czy torbiele na jajniku mogą powodować ból w okolicy odbytu? Według lekarza są to torbiele czynnościowe a właściwie jest to torbiel dwukomorowa na lewym jajniku i dosyć sporych rozmiarów! Czasami odczuwam ból, jakby kłucie parę cm nad odbytem albo w pośladku tuż obok odbytu! Lekarz ginekolog twierdzi że to wina tej torbieli gdyż jest dosyć duża a ja jestem szczupłą osobom i że ona po prostu uciska w to miejsce! była bym bardzo wdzięczna za odpowiedż ponieważ jest to bardzo kłopotliwa dla mnie sytuacja! Byłam jeszcze z tym problemem u lekarza ogólnego który zbadał mnie palcem i powiedział że wszystko jest ok! przepraszam za tak szczegółowy opis ale inaczej nie potrafiłam tego przedstawić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli torbiel jest bardzo duża rzeczywiście może u Pani dawać takie objawy i wcale nie musi być wyczuwalna przez odbyt (torbiel jest ruchoma i może uciskać tylko w określonych pozycjach ciała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam podobne objawy a miałam już badanie (usg) jajniki mam w porządku miałam też cytologię też jest w porządku, w końcu dostałam skierowanie na usg jamy brzusznej ale też wyszło w porządku już nie wiem co to może być wrażliwe jelito? czy może przepuklina pachwinowa (podobno może boleć w lewym dole biodrowym), ale mnie boli jakby *niżej* bardziej wewnątrz niż przy pachwinie. może ktoś z was podpowie jakie jeszcze kożna zrobić badania? strasznie się z tym bólem męczę nie mogę spać teraz doszedł jeszcze kłujący ból lewej nogi jakby mi żyły rozrywało czy to może są bóle połączone jakimś konkretnym schorzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może objawy są rzeczywiście związane z jelitem grubym, ale takie objawy też może dawać patologia w zakresie kręgosłupa. Radziłbym wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz skonsultować się u gastroenterologa. O wszystkim po bezpośrednim badaniu powinien zadecydować lekarz pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam podobną sytuację , mam torbiel sporych rozmiarów na lewym jajniku , i lekarz ginekolog leczy mnie hormonami biorę je około miesiąca i dzis po raz pierwszy zaczęło mnie bolec w okolicy odbytu i to były straszne bóle ale po około 15 minutach mineło i nie wiem co mam robić ale jutro na szczescie ide na wizyte u ginekologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wycieli mi moja torbielke z lewego jajnika, mam nadzieje ze ataki bolu przy macicy w trakcie miesiaczki ustana, Czekam na zdjecie szwow, niestety dalej mnie boli w przestrezni pomiedzy odbytem a pochwa. Czego to moze byc wina? czy to mozliwe ze mam jeszcze jedna torbiel, umiejscowiona wlasnie tam? Czy to tylko pooperacyjne (laparoskopia) bole? */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście torbiel na kości ogonowej! Ja mam i boli mnie pośladek ból zaczyna się z lewej strony kości ogonowej promieniując do pośladka i w okolicę pasa, choć nie zawsze, czasem wyłącznie w pośladku. To tzw. torbiel paloidalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×