Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana lita hipoechogeniczna w tarczycy


Gość kasiaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasiaaaa

Witam rok temu mialam robione badanie tarczycy wynik byl taki: Płat prawy tarczycy o grubości 16mm, szerokości 14mm, i dł,37mm. Lewy płat tarczycy o grubosci 14mm, szerokości 12 mm i dł. 39mm. Grubość ciesnie 3mm. Echogeniczność w obu płatach prawidłowa. W płacie prawym struktura jednorodna.w płacie lewym drobna zmiana lita hipoechogeniczna na wysokosci L1/L2 2x3x5mm. Wezły chłonne niepowiękdzone. Do tego byla zrobiona biopsja guzka ktora byla idealna wiec lekarz kazal tylko obserwowac, teraz minął rok i zrobiłam kolejne USG które przedstawai sie tak: Lewy płat tarczycy o wymiarach LP 14mm Ap 13 mm Prawy płat o wymiarach Lpn14. Ap 14mm Cieśń- 4mm w płacie lewym dwa guzki normoechogeniczne, częściowo zdegenerowane płynowo o srednicy 5mm, i 6mm. Poza tym miąższ tarczycy o prawidłowej echostrukturze i echogeniczności bez uchwytnych inych zmian ogniskowych. Powiekszenia węzłów chonnych nie uwidoczniono Prosze bardzo o interpretacje czy te guzki sa jakies grozne, co to znaczy ze sa normoechogeniczne?? to oznacza ze ten guzek ktory mialam rok temu zniknął? dodam ze TSH jest w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Prosze bardzo o interpretacje czy te guzki sa jakies grozne? - W obrazie USG guzki mają charakter zwyrodnienia ogniskowego czyli są łagodne. co to znaczy ze sa normoechogeniczne? - To świadczy głównie o ich łagodnym charakterze (podonej budowie strukturalnej do otaczającego zdrowego miąższu). to oznacza ze ten guzek ktory mialam rok temu zniknął? - Czasami takie guzki łagodne mogą ulec wchłonięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasiaaaa

a czy jakimiś lekami da się je rozbić albo zmniejszyc? wizyte mam dopiero w lipcu a boje się ze one urosna, czy takich zmiany zwyrodnienia ogniskowego moze robic sie wiecej?co się z nimi robic dalej? bo wczesniej guzek byl hipoechogeniczny ,tylko ze USG bylo robione na innym sprzecie nie tam gdzie to pierwsze. Mam dopiero 21 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się na wynikach, ja miałem robione USG tarczycy (tutaj: ultramedica.pl/usg-tarczycy/krakow), ale lekarz od razu powiedział mi co wynika z moich wyników. Tobie zrobił tylko USG i nic  nie powiedział ? Bez sensu 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×