Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przerzuty na wątrobę raka jelita grubego


Gość KASIA70

Rekomendowane odpowiedzi

Moj tata ma raka jelita grubego z przerzutami na watrobe-jeden guz w momencie wykrycia tj w sierpniu 2008mial wielkosc 56cm obecnie jest po 6 kursie chemioterapii a najnowszy wynik usg - watroba powiekszona plat prawy 19cm a plat lewy 15cm w wymiarze gorno -dolnym watroba o nierownych pofaldowanych zarysach zewnetrznych slad plynu przy trzewnej powierzchni watrobyw w placie lewm guz lekko zarysowany 2,8cm/3,5cm pecherzyk zolciowy powiekszony reszta narzadow w normie onkolodzy nadal serwuja chemie i hepatil 3razy po 2 tabl Panie Doktorze chcialabym wiedziec czy mozna jeszcze pomoc mojemu tacie ktory czuje sie dobrze waga bez zmian CEA 2,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Za mało jest tu informacji, żeby powiedzieć coś więcej. Nie wiadomo np. czy guz jelita zostału usunięty czy nie. Jaki jest wynik tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego. Najlepiej skonsulotwać się z lekarzami jakie są dalsze możliwości leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczne od pytania. Czy w przypadku przerzutow raka jelita grubego do watroby jest jakakolwiek szansa na dzialania lecznicze, czy jedynie leczenie paliatywne? Czy w przypadku przerzutow , wszelkie zabiegi operacyjne usuniecia guza, radioterapia, chemioterapia, jedynie przedluzaja zycie o pol roku, rok? U mojego taty wykryto nowotwor odbytnicy wielkosci ok 7 cm(duzy). Watroba jest powiekszona.W obu platach lite, hypodensyjne zmiany ogniskowe sr. * 60mm o charakterze MTS. Wezly chlonne paraortalne powiekszone * 17mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o diagnozę , co dalej? RM jamy brzusznej-badanie dynamiczne Opis badania: Badanie wykonano w sekwencjach SE,TSE,GRE, uzyskując obrazy T1 - zależne przed i po CM, T2-TIRM oraz z supresją tluszczu, w trzech plaszczyznach Wykonano sekwencje dyfuzyjne. Stan po hemikolektomii z powodu nowotworu zlosliwego jelita grubego i cholecystektomii z powodu nowotworu zlosliwego pęcherzyka żólciowego. W trakcie HTH z powodu niezoperowanego nowotworu zloliwego piersi prawej. Wątroba niepowiekszona. Sygnal miąższu wątroby niejdnorodny. Poszerzone wewnątrzwątrobowe drogi żólciowe prawego plata wątroby. W badaniu dyfuzyjnym uwidocznil się hiperintensywny obszar wielkosci 35*35 mm we wnęce wątroby, obejmujący polączenie prawego i lewego przewodu watrobowego. Sygnal zmiany wzrasta wraz ze wzrostem wspólczynnika dyfuzji b. Silne podejrzenie wznowy miejscowej nowotworu pęcherzyka żólciowego. Ponadto, obwodowo od wyżej opisanej zmiany , w badaniu DWI uwidoczniono kilka zmian ogniskowych w miążu watroby (seg.VI i VIII) wielkosci do 13mm do 8 mm. Zmiany widoczne są tylko w badaniu DWI, najsilniej przy wsp.b =1000.Meta susp. Dodatkowo, w obwodzie czesci wątroby, na pograniczu seg.V I VI, widoczny trójkątny obszar zaburzenia perfuzji o wym.37* 26mm. W prawej nerce torbiel wielkosci 19 mm. Lewa nerka, trzustka i sledziona zmian nie wykazują. Powiększonych węzlów chlonnych nie znaleziono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×