Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina nawrotowa pachwinowa trzeci raz


Gość waldek

Rekomendowane odpowiedzi

W 2003 roku bylem operowany na przepukline pachwinowa lewostronna, w 2007 byl nawrot przepukliny i ponowna operacja w listopadzie 2008, bylem na badaniach usg, gdzie stwierdzono trzeci nawrot, dwie pierwsze operacje mialem robione w tym samym szpitalu, w 2009 3 lutego zglosilem sie do tego samego szpitala, gdzie ordynator ustalil termin 9 luty 2009 na operacje zglosilem sie i wtedy ordynator powiedział, ze nie bedzie mnie operowal i wyslal mnie na konsultacje do szpitala wojewódzkiego, tam mi powiedzieli, ze musze schudnąć, mam 45 lat i nie jestem otyly, w dwoch pierwszych operacjach nie wszyto mi siatki. Byłem u trzeciego chirurga obejrzał moja przepuklinę i powiedział, że jest zbyt mała żeby ją operować. Zaproponował, żebym przyszedł za pół roku jednocześnie powiedział, że mogę pracować na budowie i mogę dźwigać ciężary. To już trzeci lekarz, który odmawia mi operacji. Lekarz rodzinny powiedział, że przy drugiej przepuklinie nawrotowej powinni wszyć siatkę czego nie zrobili, *powiedział tez że cytuje: spieprzyli robotę* i Ci lekarze boja się po nim poprawiać. Mam pytanie czy lekarz drugim razem popełnił błąd nie wszywając siatki. Co mam robić, do kogo mam się udać po poradę, jestem już bezsilny, boje się, że to może skończyć się moja śmiercią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Lekarz rodzinny nie powinien komentować pracy chirurga skoro sam nie wykonuje takowych zabiegów. Decyzję co do techniki, rodzaju i sposobu operowania podejmuje chirurg zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości i pytania co do drugiej operacji najlepiej skontaktować się z tym chirurgiem, który Pana operował. Może on wskaże Panu sposób dalszego postępowania i ewentualnie ośrodek, w którym wykonają np. zabiegi we wznowach przepuklin metodą laparoskopową. Śmiertelność w przypadku przepuklin pachwinowych jest praktycznie zerowa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat temu miałem pierwsza oparację na przepuchline,po 2 latch nastepną i powiedziano mi że wszyto mi aż 2 siatki,od pewnego czasu znowu pojawiło się u mnie wybrzuszenie w tym samym miejscu i lekarz stwierdził,że to jest znowu przepuchlina i muszę ja usunąć.Nie wiem co mam myśleć,czy to jest normalne czy po prostu lekarz coś żle zrobił.Mógłbym sie wiecej dowiedziec o metodzie laporoskopowej,po ostatniej narkozie trudno mnie było wybudzić i dwa dni bardzo żle sie czułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×