Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Varices haemorrhoidales i adenoma tubulare coli


Gość izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji hemoroidów i plastyce odbytu, miałam tez pęknietą szczelinę odbytu wszystko to zrobiono podczas jednej operacji. Opis mikroskopowy 3 fragmenty błony śluzowej wielkosci do 2,5 cm, na przekroju, których stwierdzono liczne, poszerzone naczynia krwionosne. Rozpoznanie histopatologiczne: varices haemorrhoidales. Nabłonek wielowarstwowy płaski pokrywajacy nadesłane fragmenty tkanowe bez cech dysplazji. Wczesniej miałam robiona kolonoskopie w trakcie, której wycięto polip. Opis mikroskopowy: 3 fragmenty beżowej tkanki wielkości od 0,2 do 0,3 cm. Rozpoznanie histopatologiczne: adenoma tubulare coli, dysplazja stopnia niższego. Zmiana wycięta doszczętnie. Bardzo proszę o dokładne wyjaśnienie mi tych wyników i czy te dolegliwości mogą wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Pierwsze rozpocznie w języku polskim brzmi żylaki odbytu czyli inaczej hemoroidy bez cech jakiegokolwiek podejrzenia nowotworu. Drugie rozpocznie w języku polskim brzmi gruczolak cewkowy okrężnicy (jelita grubego). Oczywiście trudno mi napisać czy żylaki odbytu zostały wycięte w całości. Zazwyczaj w czasie jednego zabiegu nie da się tego problemu całkowicie pozbyć. Dlatego możliwe jest, że objawy związane z hemoroidami mogą powrócić. Co do gruczolaka okrężnicy problem jest definitywnie rozwiązany (wycięto zmianę doszczętnie). Radzę jednak za 1-2 lata powtórzyć badanie kolonoskopowe celem kontroli. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×