Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Burczenie, przelewanie się w brzuchu, wzdęcia i biegunki


Gość Anaszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z układem trawiennym, czuję ciągle burczenie przelewanie się w brzuchu wzdęcia, kłucie z lewej strony brzucha na wysokości pępka(jakieś2-4 cm od pępka), w momencie kłucia wyczuwam pod palcami coś twardego, wypróżniam się nieregularnie.często miewam biegunki i zaparcia(gazy) naprzemiennie,ponad rok temu miałam laparoskopię woreczka żółciowego, często mam zgagę, zauważyłam też krew na papierze toaletowym po wypróżnieniu, niepokoję się ponieważ te bóle mam już 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kropeczka

no ja też mam takie objawy i też mam nadwrażliwość jelita. Na szczescie u mnie pomogła sama dieta. Nie musiałam brać leków. Wywaliłam produkty po których miałam rewelację i wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te same objawy dodatkowo czuję się wiecznie * pełna* po jedzeniu czasem jest mi nie dobrze. Stolce mam raz biegunkowe raz tak twarde i trudne do *wyciśnięcia* . Mam uczucie niepełnego wypróżnienia do tego dochodzi z tego powodu stres . Czy możliwe, że też mam zespół jelita drażliwego czy tam nadwrażliwego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam też jeszcze u lekarza gdyż moja rodzinna gdy przyszła do niej moja mama zaleciła dietę oczyszczającą, żadnych tabletek badań. Poleciła mojej mamie przez 3 dni jeść małe ilości 5 razy dziennie ale samych sucharków/ grzanek/ chleba najlepiej ciemnego. potem stopniowo wprowadzac pomidora gdyż jest bardzo zdrowy gotowaną marchewkę czy ziemniaka w mundurku ale przez te dni się nie przejadac. I tak przez tydzień. Mojej mamie to kiedyś pomogło. Od jutra działamy razem w tym kierunku :0 zobaczymy co z tego wyjdzie. Napiszę jakie rezultaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez walczę z biegunkami rozwolnieniem a może to trzeba nazwać lużnymi stolcami od trzech miesięcy. Miałam robione : kał na krew utajoną, na pasożyty crp, markery jelita grubego, wszystko ok. W badaniu USG jamy brzusznej wyszło wszystko ok oprócz stłuszczenia trzustki - pani radiolog dosyć radykalnie stwierdziła ,że to jest przyczyna pani biegunek..Po tym dostałam skierowanie na badania laboratoryjne w kierunku trzustki wszystko ok. Co robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anaszka

jak pijesz dużo płynów to tak może być, jeżeli wcześniej było ok a teraz jest inaczej to trzeba się diagnozować i nie koniecznie w kierunku trzustki..może kolejna wizyta u lekarza rodzinnego.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u rodzinnego. Stwierdził że w takim razie kolonoskopia.Mam w te środę Robię prywatnie bo chce już to mieć z głowy i też z anastezjologiem.bardzo się boję ze znajdą coś .objawy u mnie to właśnie te biegunki.przeważnie raz dziennie rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Anaszka Wczoraj mialam kolonoskopie.mialam w narkozie.pelna kultura zachowan - pisalam ze wybralam prywatnie.wszystko ik nie znaleziono nic niepokojacego,polipow tez nie.pobrano wycinki aby ewentualnie stwierdzic czy to moze jakis stan zapalny.wykonujacy ten zabieg stwierdzil ze to taka proforma.zasugerowl jednak aby isc w kierunku tego stluszczenia trzustki i zaczac brac Kreon.komus moze pomogl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam wynik wycinków- diagnoza: mikroskopowe zapalenie błony śluzowej jelita grubego Kto się z tym boryka proszę o wszelkie informacje..I co teraz jak to leczyć ? rodzinny szuka przyczyny.Dodam ze bola mnie ostatnio oczy tak głęboko no i stawy - stopy przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolonoskopia bez znieczulenia *ogólnego* to był koszmar, kolejna jeśli będzie musiała być to już nie chcę być tak świadoma. Ale dzięki temu badaniu wykluczyli większe problemy i lekarz stwierdził, że moje dolegliwości z biegunkami, zaparciami, wzdęciami i bólami są spowodowane zespołem jelita drażliwego. Mam teraz dbać o dietę i zapisywać co mi szkodzi, by później to wyeliminować z diety. Łykam też debutir, bo odżywia nabłonek jelit, zwiększa wchłanianie sodu i wody w jelicie grubym i poprawia pracę jelit. Powoli mój brzuch zaczyna sprawniej funkcjonować, a ja czuć się o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×