Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle podbrzusza po operacji wyrostka robaczkowego


Gość MONIKA EŁK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MONIKA EŁK

Witam jestem 24 dzień po operacji wyrostka i mam problem, ponieważ chce wrócic do normalnego funkcjonowania zaczełam robic zakupy i zwiazane z tym obowiazki domowe ale mam bóle w dolnej częsci pod blizna po operacji. Te bóle są jak by kłócie pieczenie nie wiem jak je opisać.Chce uzyskac poradę przed skonsultowaniem tego z lekarzem ponieważ nie wiem czy to jest normalny objaw.Z góry dziekuje za udzielenie mi odpowiedzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno musi Pani skonsultować się z lekarzem. Prawdopodobnie jest to zwykły nerwoból związany z uszkodzniem jakiegoś drobnego nerwu podskórnego w czasie appendektomii (np. został wciągnięty w szew). Z czasem taki nerwoból ustępuje. Można zastosować środki przeciwbólowe miejscowo. Jednak czasami ból taki jest związany z powstającą przepukliną w bliźnie pooperacyjnej.. Dlatego musi zbadać Cię lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Ja rowniez jestem po operacji wyrostka tylko to juz dwa lata. Od jakiegos czasu pojawily sie u mnie bole w podbrzuszu a zwlaszcza po prawej stronie . Brzuch mam troche nabrzmiały....... to uczucie jakby bolu miesiaczkowego a pozniej jak by ktos wbijal mi szpilki w podbrzusze..... czekam na miesiaczke powinna juz byc trzy dni temu nie wiem co sie dzieje! wizyte u lekarza mam dopiero 10 lutego i nie wiem co robic ....Moze ktoras z was miala podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! bardzo proszę o jakom kolwiek podpowieć , miałam wyciety wyrostek robaczkowy 5-dni temu. ale nadal odczuwam bule,raz są wieksze a raz miejsze . nie chodze tak szybko jak przed operacjom? czy są jakieś czwiczenia żeby byc sprawnym szybko fizycznie? dodam że mam 29 lat, i dwoje dzieci . prosze o jakom kolwiek pomoc! z góry dziekuje! pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panie doktorze 8 dni temu miałam wycinany wyrostek robaczkowy .Martwie sie gdyz jakies 2 cm powyzej zszycia mam troche jakby napuchnięte i miekkie bardzo miejsce przy dotyku bardzo boli.Zaznacze ,ze nie mam goraczki ale martwie sie co to moze byc.Zaznacze ,że cierpie na przewlekłe zapalenie układu moczowego .Czy cos mogło mi sie stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem 3 tygodnie po usunięciu wyrostka.Jednak zaczęłam się martwic gdyż od tygodnia odczuwam bóle - bardzo silne kłucia w okolicy janika jak i prawej strony .Mam związku z tym pytanie z czym może sie wiązac tak duży ból?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem 4 tygodnie po usunięciu wyrostka robaczkowego , czuję jak dotykam brzuch jakomś kulę w miejscu wyciecia wyrostka. i odczuwam bul podbrzusza co to może być? dodam że przed operacjom współżyłam z mężem . mam 29 lat i dwoje dzieci. bardzo proszę o szybkom odpowiedz jest to dla mnie bardzo ważne. z góry ślicznie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ogromny problem jestem prawie dwa lata po operacji wyrostka i na bliznie tzn pod blizna wyczuwam jakas kulke ktora bardzo mnie boli blizna jest bardzo sina i jak naciskam na ta rane strasznie mnie boli.. czy to moze byc cos zlego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 3 tygodnie temu mialam wycinany wyrostek niby wszystko bylo ok do dzisiejszej nocy.Obudzilam sie z silnym bulem podbrzusza.Czulam ze bol najpierw pojawil sie od prawej strony i przemiescil na cale podbrzusze i prawa noge.NIe moglam sie ruszac z bolu jakbym miala dostac za chwile miesiaczke i silne klucie.Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga to byc wewnetrzne zrosty w miejscu odciecia wyrostka.Zdarzaja sie tez przypadki,szczegolnie przy zastosowaniu metody laparoskopowej,ze niedokladnie tzn.nie calkowicie odciety i wyjety zostal wyrostek robaczkowy.W takim przypadku,niestety,pacjenta czeka reoperacja.Wniosek:tradycyjna metoda jest lepsza,gdy idzie o pewnosc dokonanego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem 6 miesięcy po laporoskopowym usunięciu wyrostka mam problem z wypruznianiem się ciągle zaparcia i bol z lewej i prawej stronie podbrzusza nikt nie potrafi mi pomoc bol się pojawia i znika co kilka dni nie są to zrosty i nie wiem co zrobić żeby normalnie się załatwiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witan jestem miesiac po wycieciu wyrostka nie mam apetytu co zjem zalega i zaparcia albo biegunki :(miałam tobiona morfologie rtg jamy brzusznej i usg na sorze bo bolał mnie brzuch czy to jest normalne*(*( bardzo się martwię *( dwa razy mnie odslena z soru do domu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×