Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból stawu biodrowo-krzyżowego


Gość leśny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 19 lat i gram w klubie w piłkę nożną. Do tej pory nie miałem większych kontuzji i problemów zdrowotnych, aż do pewnego meczu (w którym miałem sporo gwałtownych zrywów) po którym zacząłem odczuwać silny ból w okolicach krzyża, a raczej mięśni w okolicach i samych stawach biodrowo krzyżowych. Jak to nałogowy piłkarz, zignirowałem problem i dalej chodziłem na treningi i mecze. Po około dwóch tygodniach ból stał się na tyle silny że zaczął utrudniać wykonywanie codziennych czynności więc musiałem zaprzestać treningów i udać się do lekarza. Analizując RTG, lekarz stwierdził zablokowany staw biodrowo-krzyżowy lewy oraz wrodzony rozszczep kręgosłupa (chyba w odcinku L5). Po badaniu manualnym zalecił zaprzestanie domowych ćwiczeń które też wykonywałem (pompki, hantle), chodzenia na treningi, przykleił kilka plastrów wzdłuż mięśni i polecił chodzenie na basen. Powiedział ze po około tygodniu do dwóch ból powinien ustać i mogę wrócić na treningi. Jednak po miesiącu przerwy od jakiegokolwiek wysiłku, gdy zagrałem jeden amatorski osiedlowy mecz( po dobrej rozgrzewce i rozciąganiu) ból powrócił i jest jeszcze silniejszy. Boli mnie podczas chodzenia, jakiegokolwiek ruchu na boki i przy pochylaniu, jednak nie boli mnie przy maksymalnym skłonie w siadzie i taka pozycja jest też dla mnie najwygodniejsza. W czym tkwi problem i jak to leczyć? z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×