Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bąbel po zewnętrznej stronie odbytu


Gość Marlena

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Marlena, mam 32 lata. 8 lat temu podczas porodu (naturalnego), który nie był lekki, pojawił się mój problem, dotyczący wiadomej części mojego ciała - odbytu. Stosując wszelkiego rodzaju maści oraz przestrzegając diety nastąpiła znaczna poprawa i nawet zapomniałam, że tego typu problem mnie kiedyś dotyczył. Aż tu znowu coś się odezwało: od dwóch tygodni walczę z...po zewnętrznej stronie odbytu mam *bąbelek* wielkości ziarna fasoli, który daje mi uczucie dyskomfortu i który mnie boli. Używając maści na zewnątrz i w środku odbytu (tam również wyczuwam jakieś zgrubienie) POSTERISAN (ponoc najlepszy na te dolegliwości), doustnie stosując DETRALEX oraz VENESCIN (wyciąg z nasion kasztanowca) nie odczuwam żadnej poprawy, problem się nie *wchłania*. Co jeszcze mogę zrobic w tym kierunku? Jak długo czekac na cud- poprawę? Jak długo mam walczyc sama ze sobą? Czy może istnieje jakiś specyfik farmaceutyczny, o którym jeszcze nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Problem Pani to zapewne wykrzepiały, w odczynie zapalnym żylak odbytu. Najlepiej w tej sprawie skontaktować się z chirurgiem. Można spróbować zastosować leczenie zachowawcze lecz wszystkie leki, które są skuteczne w tej przypadłości są dostępne na receptę (np. Posterisan H a nie zwykły Posterisan, Proctosone - maści lub czopki). Detralex najlepiej stosować w dużej dawce (2 dni 3x2 potem 4 dni 2x2, a następnie 2x1). Jednak decyzję co do stosowanych leków musi podjąć chirurg po badaniu. Czasami niestety leczenie zachowawcze nie jest skuteczne i trzeba usunąć wykrzepiały żylak operacyjnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!ja mialam to samo po porodzie mialam maly babelek ale nie zwracalam uwagi na niego lecz jakiespare miesiecy temu powiekszyl sie do tego stopnia ze zrobil sie ropniak i skonczylo sie u chirurga bol niesamowity,a chirurg terrorysta ....lepiej zglos sie do lekarza od razu i nie pozwol na czyszczenie tego bez znieczulenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×