Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracająca woda w kolanie


Gość Maluutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rok temu nie wiadomo skąd w moim prawym kolanie pojawiła się woda. Zrobiłem potrzebne badania RTG, USG oraz rezonans ale lekarz w sumie nie potrafi określić co mi jest...rok temu wydałem 300zł na 3 zastrzyki i w tym roku czeka mnie to samo:/ płyn czasem schodzi ale powraca:( poprzedni lekarze mówili ze artroskopia będzie potrzebna, a obecny mówi że ona nic mi nie da:/ i co mam robić? mam 27 lat a biegać nie mogę ani nic, miałbym cięższą prace to siedziałbym ciągle na l4 bo kolano wiecznie wielkie by było:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę w tej sprawie jeszcze rozważyć artroskopię, bo ona rzeczywiście może wyjaśnić przyczyny tego ciągłego zbierania się płynu w stawie kolanowym. Jednak pełne decyzje w tej sytuacji musi podjąć ortopeda prowadzący (może wstępnie raczej warto by było powtórzyć serię zastrzyków do kolana, a jeśli nie pomogą dopiero wykonać artroskopię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Elementu kostne i chrząstki stawu kolanowego bez patologii. Obwodowa, linijna strefa wysokosygnałowa w rogu tylnym łękotki przyśrodkowej mogąca odpowiadać zmianom przeciążeniowym. Poza tym uszkodzenia łękotek nie stwierdza się. Uszkodzenia więzadeł krzyżowych i pobocznych oraz aparatu wyprostnego nie stwierdza się. Płyn w jamie stawu kolanowego. Dół podkolanowy wolny.* Tyle z opisu rezonansu.Prowadzący lekarz przepisał zastrzyki, już jestem po jednym. Staram się nie przeciążać kolana bo na szczęście nie mam aż tak *ciężkiej* pracy. Czy naprawdę muszę wydąć parę tysięcy na tą artroskopię?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×