Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona trzustka i wątroba


Gość joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż był wczoraj u lekarza rodzinego, ponieważ narzeka od pół roku na ból po prawej stronie podbrzusza. Lekarz po badaniu stwierdził powiększoną trzustkę i wątrobę. Wcześniej miał robione usg jamy brzuisznej i nic nie wykazało. Teraz natomiast dostal skierowanie na rozszerzone badania krwi. Czekamy tylko prosze mnie poinformować jakie moga byc powody takiego stanu, czy to coś groźnego? Pytam, ponieważ w męża rodzinie każda kobieta umierała na nowotwór, nawet jego mama teraz w stanie niewyleczalnym ma chrzęstniakomięsaka, ale nie kwalifikuje sie do leczenia. Powrócił po 15 latach. Mąż 3 lata temu był w poradni genetycznej i badali go w kontekscie zmutowanych genów nic nie wykazało, ale boje sie mimo wszystko. Prosze mi powiedzieźć w jakim ewentualnie kierunku można by było zrobić badania i co może być przyczyną takiego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Nie wiem na jakiej podstawie lekarz stwierdził, że wątroba i trzustka jest powiększona skoro wcześniej USG jamy brzusznej nie wykazało tego stanu. Jeśli rzeczywiście w badaniu fizykalnym lekarz rodzinny coś stwierdza, a nie jest to potwierdzone badaniem USG może warto by było wykonać bardziej dokładne badanie czyli TK jamy brzusznej. Dopiero po tym badaniu zastanowić się nad ewentualnym dalszym postępowaniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec dziś miał robione USG jamy brzusznej.Jestem troche zaniepokojona tym wynikiem,ponieważ USG wykazało,że wątroba w płacie prawym ma przestrzeń bezechowa 12mm, w lewym 2 polozone obok siebie podobne zmiany dł.23 i 27mm oraz 10mm. Natomiast trzustka jest waska i ziarnista. Czy to coś poważnego? Bardzo sie martwie o ojca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×