Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przekrwienie i wzmożona czynność esicy, Colitis chronica non classificata


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem robione badanie kolonoskopowe jelita grubego wynik tego badania jest następujący:,, Do głębokości kątnicy w obrazie kolonoskopowym stwierdza się z odchyleń od normy przekrwienie w dolnym odcinku esicy, wzmożoną czynność esicy. Badanie histopatologiczne : ,,Colitis chronica non classificata. Miałem przepisane tabletki od chirurga, po których mi przeszło. Na dzień dzisiejszy znowu odczuwam dyskomfort w postaci szczypania i pieczenia. Lekarze, do których udałem się z badaniami stwierdzili , że jest to: zapalenie, nadwrażliwość jelita, nerwica. Proszę o podanie diagnozy i wskazanie właściwych leków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Rozpoznanie na język polski brzmi przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego nie sklasyfikowane (bez konkretnej przyczyny). Oprócz stanu zapalnego zauważalna jest w kolonoskopii nadmierna czynność motoryczna jelita grubego często określana zespołem jelita drażliwego. W tym wypadku należy zastosować leki specyficznie działające na stan zapalny jelita grubego (najlepiej mesalazyna) oraz regulujące prace jelit (np. Tribux, Debridat, Duspatalin) oraz odpowiednia dieta jak w zespole jelita drażliwego. leki takie stosuje się często przez bardzo długi okres, a leczenie takiego stanu jest uciążliwe, z okresami zaostrzeń. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×