Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Komórki resorpcyjne i skrzepy krwi w wycieku z piersi


Gość Aisha

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego z obustronnego wycieku z piersi- wynik badania: komórki resorpcyjne i skrzepy krwi. Dodam, że wyciek nie jest krwisty tylko mleczno-żółtawo-surowiczy. Więc co oznaczają te skrzepy krwi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Wynik raczej świadczy o wysięku typu zapalnego z gruczołów sutkowych. Skrzepy krwi mogły powstać w czasie wyciskania wydzieliny w czasie pobierania materiału do badania cytologicznego (pęknięcia drobnych naczyń krwionośnych). Warto byłoby jeszcze wykonać badanie mikrobiologiczne wycieku z brodawek oraz badanie poziomu prolaktyny we krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dodam, że wynik prolaktyny jest i był zawsze dobry. Wyciek z obu brodawek mam od 2009 r- tzn, od tego czasu go zauważyłam. W latach 2009-2010 miałam usuwaną torbiel, oraz w sumie trzy gruczolakowłókniaki obustronne za pomocą mammotomu. W czerwcu 2012 r. urodziłam dziecko, karmiłam bardzo krótko. Teraz znów podobno rozwija się mastopatia, wyczuwam też guzek, w obrazie usg póki co lekarz nie stwierdził co to jest- być może powiększony zrazik, ale może się coś z tego *wykluć*, na razie do obserwacji, tak mówi. Pierś w miejscu guzka boli w drugiej połowie cyklu, zwłaszcza przed miesiączką. Pozyskanie wydzieliny do badania nie wymaga szczególnego wyciskania- przy delikatnym naciśnięciu brodawek, płyn zaraz wycieka. We wcześniejszych badaniach histopatologicznych obecne były też makrofagi (?) a skrzepy krwi wcześniej jedynie po zabiegu usunięcia 2 gruczolakowłóknikaków w roku 2010. Mam zespół policystycznych jajników i małego guzka tarczycy. Przysadka mózgowa ok. Niedoczynności traczycy nie miałam stwierdzonej bo wyniki hormonów były w normie ale ostatnie ich badania mialam przed ciążą w roku 2011. Niedoczynność tarczycy podejrzewam teraz u siebie ze względu na szereg objawów i złe samopoczucie. Czy wyciek z brodawek można wiązać z niedoczynnością tarczycy?? Bedę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam robioną biopsję mammotomiczną wynik skrzep krwi i co to onacza iczy te spkrzepy należy wyciąćdrobne fragmenty tkanki tłuszczowej ze skąmpym utkaniem gruczołowym piersi z ce chami zaniku czy takie zmiany w piersi należy wyciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki badań najlepiej polecam jednak konsultować bezpośrednio z lekarzem.

My tu możemy sobie oceniać i opisywać, Ty potem się zasugerujesz i możesz nieopatrznie wyjść na tym gorzej. Nie wiem czy masz już lekarza, ale możesz zgłosić się do poradni profilaktyki chorób  piersi w https://medycynadab.pl/ . Ja z ich usług już korzystałam, bo też miałam jakieś zmiany w piersi i byłam zadowolona, że badają dokładnie, rozumieją, że nawet najmniejsza zmiana jest dla kobiety koszmarem i perspektywą paskudnej choroby.

Więc Zofio, umawiaj się na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×