Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miękki guz po usunięciu krwiaka w bliznie po przepuklinie brzusznej


Gość choruszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość choruszek

Witam serdecznie, Miesiąc temu miałem operację usunięcia przepukliny brzusznej w bliźnie po operacyjnej. Zrobił się twardy i bolesny guz ( ból promieniujący do nerki i podbrzusza). Po badaniu USG stwierdzono że, to krwiak. Po ok. 2 tygodniach krwiak się nie wchłaniał i zrobił jeszcze większy - udałem się do dyżurującego w przychodni chirurga, odesłał mnie do szpitala w którym mnie operowano. Lekarz prowadzący podjął decyzję o i nakłuciu igłą i *wyssaniu* zawartości krwiaka. Po 2 dniach ponownie czuję lekki ból i widzę (w tym samym miejscu) małego miękkiego guza powyżej blizny i stwardnienie wzdłuż blizny pooperacyjnej. Jakie są możliwości dalszego leczenia ? Czy takie *nawroty* krwiaka są normalne ? Z góry dziękuję za okazałą pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Jakie są możliwości dalszego leczenia ? - W takim wypadku najlepiej ponownie nakłuć krwiaka i go opróżnić. Systematyczne opróżnianie krwiaka doprowadzi w końcu do jego zaniku, wchłonięcia się. Czy takie *nawroty* krwiaka są normalne ? - Tak. Często się zdarzają i jednorazowe opróżnienie z reguły nie jest od razu skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×