Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból prawego podżebrza a ból kręgosłupa


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pisałem do pana w sprawie wysokiego ALATu. Przypomnę, pod koniec grudnia zrobiłem badania krwi, wyszły ok poza ALAT - 136. Od razu wykonałem USG - wynik prawidłowy. Pomyślałem że to od złej diety (alkoholu w ogóle nie pije) i od nadwagi. Cały styczeń trzymałem dietę, najpierw brałem Essentiale Forte (3x2 tabletki dziennie) razem z Raphacholinem C, następnie Hepatil (3x1 tabletka dziennie). Dodatkowo kilka razy wziąłem Aspiryne (mam zbyt gęstą krew), kilka razy brałem Mg i K w tabletkach. Pod koniec stycznia zrobiłem kontrolne badania krwi z nadzieją na poprawę a tu szok :( ALAT podniósł się do 182, ASPAT - 63, GGTP - 59 (norma 55). Bilirubina, fosfataza zasadowa, amylaza w normie. Przeciwciała anty HCV - nie wykryto, białko C-reaktywne CRP - 0,12 (max 0,50). Odczekałem tydzień nie biorąc już ŻADNYCH leków i powtórzyłem ALAT. Wynik pokazał 170 (niższy o 12). Nic już z tego nie rozumiem. Czy możliwe, że leki które brałem w styczniu zamiast pomóc - zaszkodziły? Moje drugie pytanie dotyczy bólu pod prawym podżebrzem. Od kilku dni czuję, jakbym miał *nadmuchaną* wątrobę. Nie jest to ból, ale taki dyskomfort. Czasami kłuje i to ostro promieniując do pleców (okolica prawej łopatki). Jak schyle głowę w dół to odczuwam ból mniej więcej po środku kręgosłupa bardziej po prawej stronie. Biegunki, wymiotów nie mam. Mam siedzącą pracę, gdy siedzę zgarbiony to bardziej odczuwam ten ból w okolicy kręgosłupa (takie jakby kłucie). Już sam nie wiem, gdzie tkwi problem. Czy to boli wątroba, czy to coś z kręgosłupem. Dodam też, że od miesiąca przeżywam bardzo duży stres. Czy mogą być to nerwobóle? Nie uprawiam żadnego sportu, ale w styczniu bardzo *ostro* robiłem brzuszki aż dostałem zakwasów. Proszę o poradę, co to wszystko może znaczyć? Jakie jeszcze badania powinienem wykonać? Badania krwi miałem, echo serca też (wynik OK), kolonoskopie i gastroskopię też (wynik OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Z problemem związanym z podwyższonym ALAT-em najlepiej skontaktować się z hepatologiem. Praktycznie prawie każdy rodzaj leku ma wpływa na pracę wątroby. Może Pana problem wyizolowanego podwyższenia ALAT-u to tylko takie odstępstwo fizjologiczne bez wpływu na stan zdrowia. Co do dolegliwości opisywanych przez Pana prawdopodobnie mogą być związane ze zwyrodnieniem kręgosłupa lub samoistnymi nerwobólami. Radziłbym dodatkowo wykonać RTG odcinak lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał

Witaj.Tez mam na imie Rafal ,a wg twojego opisu jakbym widzial siebie.Mam identyczny problem z watroba z tym, ze u mnie we wnece watroby jest powiekszony wezel chlonny do okolo 20 mm.Usg dopiero w czerwcu wyniki Alat Aspat 80 - 38 ,a bylo 120 - 88,W tylnej czesci pleców po srodku kregoslupa w pozycji lezacej brak bolu,w pozycji stojacej lub jak cos robie tepy bol jakby cos sciskalo lekko promieniujacy do prawej strony.Po za tym zadnych innych dolegliwosci.Napisz co u Ciebie i jaka diagnoza.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam !!! również od około roku. I również jak bym czytał swój przypadek. Ja tłumaczę to wadą kręgosłupa. Pracuję przy komputerze, i również stresowe sytuacje jakby ten ból nasilały. Robiłem badanie krwi oraz USG i również nic nie wykryto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba rzeczywiście bóle od kręgosłupa, bo u mnie jest to samo i ten sam powód: komputer, stres, pospiech. Zauważyłem dodatkowo, że nawet małe zdenerwowanie powoduje kłucie w podrzebrzu, ale bliżej mostka. W dodatku żebro pod spodem jest tkliwe i bolesne.,a po rozmasowaniu dolegliwość ustępuje.jednak dyskomfort pozostaje.Idę jednak na badania bo wynik ALATu i ASPATu były ponad normę. Być może jest to problem 5 - tego kręgu piersiowego, odpowiedzialnego za wątrobę albo 4 za woreczek żółciowy.P pamiętam,że po masażach i ustawieniu pracy kręgosłupa na jakiś czas dolegliwości przeszły, dopóki nie wsiadłem na dłużej znów na kompa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo tylko stwierdzonou mnie problem z pechezykiem zolciowym i mam naczyniaka na watrobie.dostalam leki i bralam teraz po 2niesuacach gdzie bil przeszedl znowu mnie zaczelo bolec tym razem powiedziano mi ze mam półpasiec bez wysypkii to co mnie boli to sa nerwob&#242*le.czy to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie wszystko sprawdzone tzn usg brzucha, gastro- i kolonoskopia, wyrostek i woreczek zolciowy a wyniki krwi w normach, oprocz lekko podwyzszonej leukocytozy i OB, do tego oprocz bolu, sa zaparcia, nudnosci, poty, problemy z oddawaniem moczu a takze objawy ze strony nerwow np. dretwienia, polineropatia, takze bol kregoslupa itp. to prosze poczytac sobie o PORFIRII, zadkiej chorobie ale jednak wystepujacej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! nam wyniki rtg kr. lędżdwiowo-krzyżowych oto opis lewostronne skrzywienie, pogłebienie fizjologicznej lordozy z bardziej poziomym ustawieniem kości krzyżowej. W lewym podżebrzu obrączkowaty cień, najbardziej typowy dla zwapniałej ściany torbieli. Niespojenie Luku S1. Mam lat 67. Bóle mi ustąpiły (nie biorę żadnych leków) jedynie chodzę na jogę 2 razy w tygodniu i w domu rano się gimastykuję ( do 20 minut) z zestawu ćwiczeń opracowanych przez mgr Jolantę Kolendowską i Józefa Kolendowskiego w książce *Ruch zapobiega bólom kręgosłupa*. życzę wszystkim zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzislawa

mnie rowniez boli wprawym podzebrzu mam kamien w prawej nerce 7mm mam tez cos w ujsciu woreczka moze to zlug cholesterolowy przyklejony do scianki amylaza na granicy normy cz mam sie tym martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×