Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeskakiwanie w żołądku przy refluksie


Gość Gal Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gal Anonim

Witam mam taki problem. Od kilku tygodni zauważyłem że jak nacisnę na żołądek (po lewej stronie nadbrzusza) to coś mi w środku jakby przeskakiwało - odczuwam to wewnątrz. Byłem z tym u rodzinnego ale Pani stwierdziła że wszystko jest ok i nie wyczuwa żadnych zmian patologicznych. Miałem też robione USG jamy brzusznej i też wszytko wyszło ok Na koniec miesiąca mam umówioną gastroskopie ale to przeskakiwanie bardzo mnie niepokoi. Ponadto od ponad miesiąca leczony jestem na refluks (1 raz dziennie Pantoprazol)-stwierdzony na razie objawowo (bóle w klatce piersiowej, chrypa, nalot na języku) oraz od 8 dni przyjmuje 1x2 tabletki na noc Movalis (to ze względu na kręgosłupa oraz klatki piersiowej). Co do tego przeskakiwania to czasami również czuje jakby mi coś się miało cofnąć/odbić. Co to może być bo dość mocno się tym martwie i nawet mam najgorsze myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja od paru lat mam skurcze w nadbrzuszu, niezdiagnozowane. Też odczuwam to jakby przeskakiwanie, silne skurcze, kopnięcia, kiedyś tak mocne że mnie zatykało - z tego powodu wprawiło mnie to w nerwicę. Często dają mi znać po przeciążeniu mięśni brzucha. Skurcze są wewnątrz brzucha, jakby jakaś przepuklina i po prostu serce przez przeponę dotykało serca i odczuwało jego uderzenia. Przeczytaj Maćka post :Ucisk, skurcze i zatykanie w okolicy żołądka- ja mam dokładnie to samo. Odpisz jak będziesz coś wieęcej wiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GAL ANONIM

Czy ktoś zna odpowiedź na powyższe pytania???? Proszę o odpowiedź to pukanie jakby się nasiliło. Tzn czuje że coś mnie w tej części nadbrzusza jakby uwierało/uciskało i jak nacisnę w tym miejscu to czuje wewnątrz takie pukanie przeskakiwanie. Do tego częste odbijanie , burczenie w brzuchu, biały/żółty nalot na języku, pieczenie w okolicach żołądka. Czasami tez jak się rano budzę czuje się jakby mnie ktoś w nocy skopał po brzuchu - żołądek cały obolały. HELP!: Czy to może być od pantoprazolu ? w sumie dopóki nie zacząłem go brać nie miałem takich problemów ze strony żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GAL ANONIM

Witam, by temat częściowo wykończyć. Byłam na gastroskopii (kto się boi niech się nie boi bo nie jest źle) i stwierdzono u mnie przewlekłe zapalenie żołądka (stąd bóle żołądka) oraz wysoki kąt Hisa (stąd kluch w gardle chrypa i objawy refluksopodobne). Niestety nie mam nadal odpowiedzi na pytanie przeskakiwania pod lewym żebrem. Chyba po prostu dam sobie spokój z tym. Może ktoś mądry mi odpowie czy mogę ćwiczyć na siłowni przy tych dolegliwościach i przyjmować odżywki (białko + kreatyna)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×